| Luvly a întrebat:

Hey TPU!

Am si eu nevoie de putin ajutor din partea voastra, va rog!

Pai. am o prietena si acum o luna am ajutat-o sa fie cu un baiat de care ii placea.

Si sa nu omit faptul ca acum 1 an a vrut sa se sinucida dupa un alt baiat iar eu am fost singura care s-a bagat in toata povestea si ajutat-o.

Uneori mi-se pare ca profita de mine, si de sfaturile mele. Mereu am ajutat-o!

De 3 saptamani sunt plecata de acasa, si nu ne-am mai vazut.

Imi spune ca ma suna si nu ma suna, incep sa ma cert cu ea ca nu ii pasa de mine, si ca pe iubitul ei l-ar suna... numai pe mine nu. Apoi ma impaca si spune ca de acum in colo o sa ma sune, promite. Si tot asa face.

Eu stiam ca prietenele adevarate se suna oricand! O intreb de ce nu mi-a dat SMS ca sa stiu daca ma mai suna sau nu, zice ca ii scria telefonul in greaca. Se intampla mereu!

Chiar acum 20 de minute m-a sunat si vorbeam cu ea, venise iubitul ei si eu i-am zis : A venit...(si i-am spus numele )?

Ea a raspuns ca da. De atunci nu prea mai vorbea cu mine si la injurat pe el, stie ca nu pot sa il suport. Stiu ca isi bate joc de ea am incercat sa ii zic, poate crede ca sunt geloasa, oricum, daca isi bate joc de ea, la mine vine, pentru ca nu mai are pe nimeni in afara de mine

Apoi a inceput el sa ma injure si ea radea la telefon zicea sa inceteze in hohote de ras... Eu m-am enervat si i-am zis ca daca nu tace, o sa ii fac ceva grav (nu am vorbit serios ). Prietenei mele i-am spus ca, am vorbit cu niste tipi ( ea crezand ca eu dau cu masina peste el, nici macar nu am permis )Sau ceva de genu`. A zis ca mai inainte trec peste ea ca sa ii fac ceva lui.

Sincer am impresia ca tine mai multe la el decat la mine! Eu nu mai contez de cand este cu el, abia ma suna, intra doare seara pe mess si nu vorbim mai mult de 5-10 minute pe zi, asta daca... nu are treaba cu iubitul ei

Ii da mai multa importanta lui decat mie! Observ ca nu mai conteaza prietenii. Imi spunea ca ii este dor de mine, si ca abia asteapta sa ne vedem, desi eu nu o cred.Ma face sa plang nepasarea ei.

Ce asi putea sa ii spun ca sa isi dea seama ca eu nu mai suport sa mai faca asa? Am pus-o sa aleaga daca de acum in colo o sa vorbim mai des sau DELOC, sa rupem prietenia ...parca nici atunci nu ii pasa. Eu ma gandeam sa nu mai vorbesc cu ea pana miercuri, deloc, cand vi acasa.

Vreau idei, sfaturi / ce sa ii mai spun? Orice e bine venit {scuzati categ}

Voturi si funda.

1 răspuns:
| Destinee a răspuns:

Si eu am patit la fel cu prietena mea.Totul a fost invers ea zicea ca sta la misto cu acel baiat dar daca o sunam si vorbea cu el nu imi raspundea mie ...mereu intram in asteptare, vorbea mereu cu el la telefon si mie nu imi mai acorda deloc atentiesad. deci stiu prin ce treci...ea si-a dat seama de cea ce a facut dupa ce s-a despartit de acel baiat.Deci incearca sa ii arati prietenei tale cine e acel baiat cu adevarat.Ea tine la tine dar acum e orbita de el.atata timp cat ea o sa fie impreuna cu acel baiat nu te astepte ca sa se schimbe ceva in relatia voastra pentru ca ea ii va da mai multa atentie luisad. Atunci cand se vor desparti va veni la tine si numai atunci va realiza ce a facut.Eu zic sa nu mai vorbesti cu ea deloc pentru ca sigur tot ea te va suna pentru ca nu poate sta fara o prietena, incearca sa ii arati si tu ca nu iti mai pasa fi indiferenta pentru ca nu meriti sa fi tratata asa totusi mie mi-se pare ca te-ai comportat destul de frumos cu ea.Ti-am zis si eu am trecut prin aceeasi situatie sad
Sper ca sfatul meu sa te ajutehappy