| anonim_4396 a întrebat:

Este un baiat pe care il placeam, si el pe mine. Ma tot complimenta pe facebook, dar face2face nu vorbeam... ne era rusine. Mi-a zis ca s-ar combina cu mine... ca sunt frumoasa si ca nu sunt ca celalalte fete. Am acceptat. Azi cand ne-am gasit la scoala, vorbea cu mine dar se uita mai mereu in jos. A zis ca aree ceva treaba si la plecare a intins gatul sa il sarut pe obraz.L-am pupat cu toate ca mi se paruse ciudat pentru ca parea trist, mai abatut. L-am intrebat daca e suparat si a zambut si a zis NU SUNT. La 10 minute ies in fata scolii si il vad la magazinul din fata, era cu un alt baiat si radea cu el. l-am intrebat CAND AI VENIT? si a zis ACUM. am mai vorbit cu el, iar la plecare aceeasi faza, cu pupicul. Cu toate ca cu alte iubite pe care le-a avut sunt sigura ca se sarutau pe gura. Oricum, nu a mai venit in nicio pauza ( invata dimineata, si eu dupa-amiaza) in schimb a venit cand am plecat de la scoala. Cu el mai erau si 3 baieti printre care unul era varul lui, ceilalti 2 erau iubitii unor colege. La fel, cand sa plec a intins obrazul. I-am zis IAR? si a inceput sa rada. si i-am zis NU RADE, O SA VORBIM DESPRE ASTA. si el parca a zambit. in cele din urma l-am sarutat pe gat si am plecat. Acum astept sa intre pe facebook sa il intreb ce-i cu el.
Intrebarile mele sunt :
Credeti ca ii e rusine cu mine? nu arat rau deloc, dimpotriva. multi din scoala au vrut sa se combine cu mine dar nu am vrut.

Credeti oare ca ii e rusine sa ma sarute ca sa nu se faca de ras? poate e doar rusinos? pe facebook imi vorbeste frumos, cu " iubire ", " te iubesc ".

Ce ar trebui sa il intreb mai exact acum?
P.S i-am zis din start ca eu tin mult la persoana cu care sunt si dupa o despartire sufar mult. ( in cazu asta el e aceea persoana )

10 răspunsuri:
| Laura927 a răspuns:

E mai indragostit de cat crezi! ii este rusine ca prietenii lui sa nu afle, intalnitiva singuri in afara scolii, o sa fie mai binewinking

| Marrythenight a răspuns (pentru Laura927):

Totusi de ce i-ar fi rusine?

| Marrythenight a răspuns:

Off sper sa fie asa. sad sunt intr-o stare de tristete de nedescris. sad mai ales ca vad ca nu mai intra...

| Marrythenight a răspuns:

Nu stiu daca e importanta dar eu am 14 ani si el 16.

| suMRed34 a răspuns:

Nu ii este rusine cu tine, ii place de tine si este foarte timid in realitate, da-i putin timp, pune-i si tu gaz pe foc si arata-i ca si tu il placi laughing

| Marrythenight a răspuns (pentru suMRed34):

De fapt suntem impreuna.

| Danysan a răspuns (pentru Marrythenight):

De fap cum esti cu el impreuna daca el nu te-a sarutat inca? Crezi ca poti sa ai cu cineva o realtie daca vb doar pe chat -Te inseli buburuza. Ceea ce ai facut nu e prea ok si oricat ai fi de suparat nu cred ca e un motiv ca sa nu te saruti cu iubita! Oricum tu il sarutai pe el asa ca trebuie doar sa stai si face fata totu laughing.Pe cand el practic se cam tagea de la asa ceva laughing. Vezi ca inca nu il cunsoti prea bine...ia vezi daca mai e inca o buburuza care il saruta pe gura pe cand tu doar pe gat.

| Marrythenight a răspuns (pentru Danysan):

Pai ne vedem zilnic. ieri a fost prima " ieseala " sa zic asa. Nu e vorba despre o alta buburuza...

| Danysan a răspuns (pentru Marrythenight):

Ok si ce intelegi tu prin faptul ca nu prea a stat la sarut? Te pomenesti ca ai luai pielea happy.

| SadYc a răspuns:

Pai... daca ii era rusine cu tine nu te-ar fi intrebat daca vrei sa fii cu el! S-ar putea sa fie el mai timid, vorbeste cu el despre chestia asta! Pana la urma o sa se rezolve daca discutati!