| byby26 a întrebat:

am niste intrebari in privinta prietenului meu(iubitul meu)se comporta foarte ciudat adica el a fost plecat acum in vacanta si nu ne-am mai vazut de aproape 2luni am vorbit doar la telefon si ma suna in fiecare zi imi spunea multe lucruri frumoase si totul era bine dar acum cateva zile(5zile) a venit acasa si s-a cam schimbat nu imi raspunde nici la mesaje nici cand il sun de cand este acasa am vorbit de vreo 2ori si nu ne-am intalnit pentru ca acum nu stam in acelasi oras dar stam la 30de minute cu masina adica nu este departe si ieri mi-a zis ca o sa vina la mine eu l-am asteptat i-am scris mesaj l-am sunat si nu a venit si nici nu mi-a raspunsde atunci nu am mai vorbit i-am lasat mesaj si pe facebook si -am scris ca avem ceva foarte important de discutat si ca daca nu vrea sa ne despartim sa ma sune, asta am scris-o aseara si cand am vorbit la telefon alaltaieri seara mi-a spus ca ma iubeste si ca nu vrea sa ne despartim deloc si eu nu mai inteleg nimic nu ma cauta si imi da impresia ca nu ii pasa de mine dar cand vorbim imi spune lucruri frumoase...voi ce pareri aveti, ce credeti ca ar trebui sa fac? eu il iubesc cu adevarat...

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate că este ocupat sau depinde... Dacă el trage de relație - adică na... totuși a zis că nu vrea să vă despărțiți, zic că e OK. Și eu mi-aș pune întrebări în locul tău: adică dacă mă iubește de ce evită să ne vedem? Eu zic mai bine să discuți serios cu el și să-l întrebi de ce face așa, ce problemă are. Părerea mea:d.

8 răspunsuri:
| DracusorImpielitat a răspuns:

Of of of. Te-ai gandit ca poate are pe altcineva? Adica poate e distras de... o alta fata. Sau a intalnit o fata in vacanta si vorbeste mai mult cu ea si nu se poate decide. Eu zic sa te desparti de el, daca te iubeste te cauta. Pupic.

| mat31new a răspuns:

Cum ai asteptat 2 luni cu el plecat de acasa, asteapta 2 saptamani cu el acasa.

| h3r a răspuns:

Pentru el s-a terminat și tu nu vrei să vezi asta.
Nu cred că mai ai șansa, cel puțin, să vorbești cu el! Trebuie să-i spui tu că s-a terminat! Pentru că el n-o va face, va evita în continuare să-ți răspundă sau să-ți dea un semn.
S-a terminat! Nu mai ai ce face.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ati intretinut relatii sexuale?

| byby26 explică (pentru anonim_4396):

Nu

| anonim_4396 a răspuns (pentru byby26):

Trebuie sa punem raul la inceput si sunt multe de spus, chiar daca era "ocupat pana peste cap" tot venea macar odata sa te vada, nu-i inteleg acel "te iubesc si nu vreau sa ne despartim ". Tu nu ai preieteni sau rude in localitatea respectiva la care sa ceri ceva informatii despre baiatul respectiv? ma pun in locul tau si-mi fac tot felul de supozitii, daca s-a plictisit de mine si a gasit pe alta dar imi spune ca ma iubeste ca sa nu ma raneasca, daca a urmarit sa facem doar sex si nevazand ca eu nu-i cedez isi bate joc de mine fierbandu-ma in suc propriu, daca parintii lui sunt impotriva relatiei dintre noi? aceste intrebari le-am pus in locul tau. De cat timp sunteti impreuna? Mai ma gandesc la o alternativa, sa nu care Doamne fereste sa fie bolnava si nu vrea sa stii tu ca sa nu-ti faca rau, mai sti? imi dau cu parerea si eu nu vreau sa te panichez

| igrek a răspuns:

El ti-a dat de inteles ca s-a terminat si tu insisti, stresezi omul cu mesaje si telefoane facand o mare prostie. Nu vezi ca nu mai vrea nimic?

| Mandrea a răspuns:

De cat timp sunteti impreuna? parerea mea este ca ar trebui sa stai mai mult timp cu el..am avut si eu astfel de probleme in relatie, dar se rezolva cand ne vedem..incearca sa stai mai timp alaturi de el, fa-i o surpriza, du-te tu la el si vezi cum reactioneaza... daca este respingator si iti da senzatia ca ii e "scarba" de tine, eu iti dau sfat sa nu il mai cauti si daca si el te iubeste cu adevarat, te va cauta! va veni la tine, va face orice sa fiti impreuna! ai grija >big grin