| nessayaR a întrebat:

Am si eu o intrebare care la randul ei are nevoiee un sfat. Sa incep. Imi place un baiat. Si nu de ieri, de azi, imi place de el de anul trecut. Problema e ca nu am vorbit niciodata cu el, anul trecut a aflat el ca il plac. Anul acesta el numai e la liceu a terminat si mai nou am aflat ca e sofer de taxi. Am aflat si numarul de la masina, a aflat si el ca o fata care il place a intrebat de el. El din cate stiu eu e singur, si inca de foarte mult timp. Nu stiu daca aceasta simpatie s-a transformat in obsesie, dar cert este ca imi doresc foarte mult macar sa fim amici dar mi-e oarecum ca isi va aduce aminte de mine de anul trecut. Nu stiu cum sa fac, ce sa fac. HELPPPP

10 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Ai intuit bine,simpatia ta tinde sa devina obsesie si nu e bine.
Pentru tine.
Ar fi trebuit sa realizezi ca el deja stie ca-l placi si nu a avut nici o reactie, nu a incercat nici o apropiere in tot acest timp.
Lucrul asta ar fi trebuit sa iti fi dat de inteles ca el nu e interesat...
De ce insisti sa ramai in situatia asta chinuitoare pentru tine si nu accepti realitatea?
Ai putea sa te eliberezi de mica ta obsesie si sa te bucuri de primavara care a venit, de soare, de viata ta frumoasa... fara sa te cramponezi de o viitoare imposibila dragoste.
Nu tii la tine, la linistea ta?

| nessayaR explică (pentru greece12):

Pai nu a incercat o apropiere pentru ca nu ma cunoaste

| greece12 a răspuns (pentru nessayaR):

Te cunoaste din clipa in care a aflat ca-l placi, chiar si doar vizual.
Nu crezi ca ar fi trebuit sa faca ceva?
Oricat de mic?

| nessayaR explică (pentru greece12):

Pai atunci cand a aflat ca il plac el a venit sa facem cunostinta dar eu nu am vrut

| greece12 a răspuns (pentru nessayaR):

Frumos...
Atunci cauta o cunostinta comuna care sa va faca din nou cunostinta!

| nessayaR explică (pentru greece12):

Prietenul prietenei mele a fost in clasa cu el, si tot el ia si spus de faptul ca o fata il place.

| greece12 a răspuns (pentru nessayaR):

In cazul asta, prietena ta poate aranja sa iesiti o data toti patru.
Nu?
happy

| neutrino a răspuns:

Fa o comanda de taxi si solicita sa vina numai masina cu numarul lui.

| nessayaR explică (pentru neutrino):

La chestia asta m-am gandit si eu, numai ca nu e doar el pe acel taxi. sunt doua schimburi iar eu nu stiu cand e el.

| EDITZZU a răspuns:

Pai nessayaR similar este si situatia mea dar nu cred ca te pot ajuta, dar ia-ti inima in dinti si spune-i ceea ce simti pentru el poate si el te place dar nu are curajul! funda?