| Pau a întrebat:

Am nevoie de cateva sfaturi. Totul a inceput in 30.12. 2012 cand baiatul de care imi place mi-a trimis niste mesaje. Am vorbit noi ce am vorbit si m-a intrebat ce fac de Revelion iar eu i-am spus ca ma duc la niste prieteni, el mi-a spus (sigur la misto) sa nu-l insel laughing. A doua zi, ne-am trimis reciproc sms-uri cu urari pentru noul an iar el m-a intrebat daca ma poate suna. Era trecut de 10 jumate,a vrut sa vada cum ma distrez. I-am spus ca de fapt sunt acasa si ca n-am mai plecat nici unde deoarece au intervenit ceva probleme iar el m-a chemat la el. Eu sincer m-as fi dus doar ca mami nu m-a lasat motivand ca m-a chemat la el in ultimul ceas. A vorbit el cu mami deoarece nu a crezut ca nu imi da voie,desi i-a promis ca vine dupa mine si ma aduce acasa cu taxi mami tot nu m-a lasat,cred ca a inteles si el ca nu pot si asta a fostlaughing. De atunci nu am mai vorbit cu el, nici macar nu ma mai cautat.
Si imi e ciuda! Mie chiar imi place de el dar incep sa cred ca el doar a vrut sa se distreze cu mine. poate m-a luat la misto chiar nu stiu.
Ce ar trebui sa cred?! As vrea sa fiu cu el, dar sunt constienta ca va sta cu mine la misto. Cum sa fac sa nu ma mai gandesc la el?
*el are 17 ani eu 16.

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Probabil a ramas singur de revelion si a cautat distractie, daca te placea cu adevarat tinea legatura cu tine si dupa aceea

| SerafimHD a răspuns:

Nu am inteles nimic din comentariul antrerior insa vreau sa te ajut. El probabil chiar a vrut sa se distreze cu tine cine stie si iti dai seama fiecare parinte are libertatea de a fi suspicios in privinta oricarui lucru pe care copilul sau o face. Insa nu sunt in masura sa comentez asta. Modalitatile de a evita un gand este sa faci total altceva care sa nu iti faca gandul sa zboare. Ia o carte si citeste, uita-te la filme legate de orice in afara de dragoste, iesi cu prietenele in oras sa va distrati poate cunosti pe altcineva. Lumea e imensa, poti foarte usor sa eviti un gand daca gandesti cum sa o faci. Sper ca te-am ajutat.

| lolylolypops a răspuns:

NU,E MAI BINE SA-L UITI!
A vrut si el precis sa se distreze putin, poate nu a facut-o doar asa ca sa isi bata joc, dar genul asta de baieti nu sunt de incredere!

| Anastasya01 a răspuns:

Nu as dori sa te supar insa mi se pare c nu avea cu cine sa se distreze de revelion si tu ai cazut sub mina lui.)
Insa sunt multe variante de ex:si-a pierdut tele, nu a platit netul, nu are nr tau si toate astea chestii 99% ca nu ele... insa 1% este valabil totusi cit de cit

| andraeproasta a răspuns:

1) Esti fata sau gay?
2) E prea mare happy
3) Esti urat/urata!