| anonim_4396 a întrebat:

am si eu o intrebare : cum defini-ti voi o fata care a avut mai multi prieteni la viata ei, dar e virgina inca si din toti prietenii aia s-a intalnit in viata reala cu 4-5?

Răspuns Câştigător
| DdDiX a răspuns:

Nu o voi considera curva. O voi considera in acest mod, in momentul in care voi auzi despre ea ca a fost cu 6-7 sau mai multi si a facut-o cu fiecare (da fara pauza intre ei de vreo luna-doua).
Sa inteleg ca e vorba chiar despre tine. Indiferent de cati ani ai, indiferent de numarul de baieti cu care ai fost, astepata sa gasesti persoana potrivita si nu te arunca in noroi. Felicitari :*

21 răspunsuri:
| DdDiX a răspuns:

Tinand cont ca a avut multi prieteni si nu a facut prostia de a-si pierde virginitatea cu orice amarat, eu o felicit. happy
Cum o definesc? O fata cu capul pe umeri, o fata care nu are incredere in orice si care stie sa aiba grija de ea.

| 4343gddhkied a răspuns (pentru DdDiX):

Nu vei considera ca e curva? scuze de expresie

| 4343gddhkied a răspuns (pentru DdDiX):

Multumesc pentru raspuns

| DdDiX a răspuns (pentru 4343gddhkied):

Nu o voi considera curva. O voi considera in acest mod, in momentul in care voi auzi despre ea ca a fost cu 6-7 sau mai multi si a facut-o cu fiecare (da fara pauza intre ei de vreo luna-doua).
Sa inteleg ca e vorba chiar despre tine. Indiferent de cati ani ai, indiferent de numarul de baieti cu care ai fost, astepata sa gasesti persoana potrivita si nu te arunca in noroi. Felicitari :*

| Djlsghtnquuw a răspuns:

O fata normala. Cei care nu cunosc despre ce e vorba e normal sa vorbeasca urat despre ea. Dar nu ar trebui sa conteze sau sa o afecteze ceea ce spune lumea, pentru ca ea stie cel mai bine cum e, si asta conteaza.

| PrintesaGumitaa a răspuns:

Si eu am o groazabde prieteni si ma intalnesc cu toti:p dar asta nu inseamna ca sunt curva.o curva e o persoana ce se culca cu oricine pentru bani sau placere fara sa aiba o relatie.nu mai gandi negativ despre tine.

| 4343gddhkied a răspuns (pentru PrintesaGumitaa):

Multumesc pentru raspuns happy si eu cred la fel dar mai sunt unii care na JUDECA si nu se uita in OGLINDA :*

| PrintesaGumitaa a răspuns (pentru 4343gddhkied):

Stii careve cea mai buna solutie pentru astfel de persoane? NEPASAREA SI INDIFERENTA.nu traiesti cu ei asa ca baga-i undeva si traieste ti viata.asa e peste tot

| 4343gddhkied a răspuns (pentru PrintesaGumitaa):

laughing ai dreptate

| Raiiiisa a răspuns:

O fata care nu stie ce vrea si careia ii pasa mai mult de gura lumii,de cum o va considera aceasta, decat ceea ce isi doreste ea sa faca.

Nu ia nici o treaba cu lumea, nu lumea te tine, si nu cu ea traiesti!
Mor cand aud "vai, da ce va zice lumea?:O
Ma pi* pe lumehappy

| Raiiiisa a răspuns:

Un barbat care nu te-a avut niciodata, ala iti va zice ca esti cur*a.

| simpluone a răspuns:

Cine te va iubi cu adevarat nu va scormoni in trecutul tau. Trecutul tau ori care ar fi fost pacatos sau nu, te-a ajutat sa devi persoana de care s-a indragostit. Cine se impiedica de trecutul tau nu te iubeste!

| SDana a răspuns:

Fata desteapta. Si ca sa raspund cu o metafora: Bicicleta e a noasta si noi decidem cine o pedaleaza. :p

| Vreoproblema a răspuns:

Nu conteaza asa de mult cu cati ai fost inainte daca nu ai facut si o prostie.Cine tine cu adevarat la tine nu te va lasa pentru ca ai avut si alte relatii.Si stiu ca ai mai auzit asta de multe ori dar este adevarat.Stai calma, nu opti fi numita curva pentru asta happy

| vicky14u a răspuns:

O fata care inca mai tine la atuul ei cel mai de pret> onoarea, demnitatea...

| 4343gddhkied a răspuns (pentru vicky14u):

Multumesc pentru raspuns

| EmaTanase a răspuns:

Pai felicitari ca ti-ai pastrat virginitatea. In primul rand daca ai avut mai multi prieteni inseamna ca esti o fata atragatoare, frumoasa. Nu e definita in nici un fel daca aveai relatii sexuale cu toti, lumea te considera usoara. Eu sincer nu gandesc asa, merg pe modelul de viata al celor din occident unde nimeni nu te critica!

| 4343gddhkied a răspuns (pentru EmaTanase):

Mersi, si nu cred ca are cineva drept-ul de a critica o persoana, daca nu se vede pe el insusi happy parerea mea, multumesc pentru raspuns

| Maxxy79 a răspuns:

O fata care are capul pe umeri.

| DoneDon a răspuns:

Prietena mea a avut vreo 7 cred inainte si inca e virgina. Mi-a fost destul de greu in 4 luni sa ma impac cu ideea ca a fost cuminte si nu a facut prostii. Inca nu am asa mare incredere in ea dar cu timpul nu o sa mai am banuieli. Acum fiecare cu personalitatea lui, de exemplu, eu sunt capricorn si imi place sa fie loiala si cuminte...mi-e greu sa cred ca a stat cu vreo 7 si nu a facut relatii sexuale cu ei

| DoneDon a răspuns (pentru DoneDon):

A avut relatii sexuale, scuzati greseala happy

| 4343gddhkied a răspuns (pentru DoneDon):

Da dar daca ea iti zice asta, eu zic sa ai incredere