| XoOoX a întrebat:

Am nevoie de ajutor.Eu iubesc un baiat. Am observat cateva "semne" de la el fata de mine. Unii spun ca prin acele semne nu ma place iar eu si cu altii credem ca s-ar putea sa i placa de mine. Va voi enumera semnele... si as vrea sa-mi ziceti ce credeti, daca ma place. Daca credeti ca nu ma place nu scrieti. Nu as vrea sa ajung sa plang din cauza asta. Scrieti doar parerile pozitive. Sunt din Alba Iulia si ma numesc Gabi.

1) A vrut sa-l iau in brate in schimbul unui obiect de al meu, pentru. a il recupera.

2) Se da la alte fete in fata mea pentru. a ma face geloasa.

3) Aveam un mesaj de la fostul meu iubit pe telefon. El mi l-a luat atunci si a citit mesajul. Imi punea intrebari gen: cine e, de unde e, cum arata, cati ani are etc. Apoi m-a intrebat daca inca il mai iubesc si i-am raspuns ca da. Apoi el a plecat cu tell-u meu.

4) Uneori cand trec pe langa el se trage langa mine, si se preface ca nu ma vede desi se uita cu coada ochiului la mine. >:"

5) S-a intamplat ca de cateva ori sa se puna langa mine daca stateam undeva.

6)Iarna asta... cand prietenii lui ma spalau doar el nu o facea.:-X

7) Pe unde merg eu prin scoala mai vine si el.

8) Azi, cand mergeam pe coridor eu veneam din fata si el din spate si m-am uitat la el dar el se uita in fata, nu la mine.

9) Mereu cand trec pe langa el se uita la mine si ma saluta.

10) Uneori cand ma vede isi lasa capul in jos si se inroseste la fata si imi zambeste.

11) De multe ori imi ia apararea.
Ce credeti?

Imi ziceti si alte semne prin care as putea sti daca ma place? Plz. puppy dog eyes kiss :-x

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Mai,Gabi,mai ramane sa pice mort la picioarele tale,ca sa pricepi si tu,in sfarsit,ca te place!
Normal ca te place,de ce s-ar inrosi,de ce te-ar privi pe furis,de ce l-ar interesa fostul tau iubit in asa grad incat sa-ti inhate telefonul?
Tu nu vezi? Sau ti-e mintea atat de tulburata de drag de el,ca nu mai intelegi nimic?
Da,baiatul te place si te place mult.
Dar sunt sigura ca tu esti o fata aflata in general,in centrul atentiei si el e putin cam timid...
Asa ca,ai rabdare, te rog, consider ca el va gasi curajul necesar daca il ajuti si tu putin...
Minte ai, foloseste-o si pe ea, inima nu poate sa le faca singura pe toate!happy

| XoOoX explică (pentru greece12):

Mersi mult de raspuns. Imi place si apreciez raspunsul.kiss

| greece12 a răspuns (pentru XoOoX):

Daca ti-e de folos, ma bucur sincer!
Si sa stii ca ti-as fi raspuns si daca as fi crezut ca nu te place, in ciuda rugamintii tale!happy
Trebuie sa stim sa infruntam si esecurile si dezamagirile intr-un fel, nu trebuie sa ne ascundem de noi insine.
Sa ai grija de tine si...sa nu-l chinui prea mult!happy
Sarbatori fericite!

12 răspunsuri:
| がさいゆの a răspuns:

Buna.Am citit cele 11 ''motive'' si incet-incet, mi-am dat seama ca da, te place.Iti ia apararea, se inroseste, e gelos pe fostul tau iubit.Sunt sigura ca te place si sa pare ca si tie de el.Iti urez multa bafta in a forma un cuplu cu el!

| LifeIsHard a răspuns:

Te place 100% doar ca ii e frica sa nu iti dai tu seama. Vorbiti, si vezi cum se comporta. AJunge-ti la un subiect legat de prieteni...relatii..el..tu, si vezi ce face! Incearca ra il imbratisezi "din greseala" sa cazi pe el "din greseala" etc.mult noroc. funda?

| XoOoX explică (pentru LifeIsHard):

Multumesc ca mi-ai raspuns...Sunt si eu putin timida cand il vad, vorbesc cu el dar rar.Scuze nu dau funda.

| UnCorpSanatos a răspuns:

Se vede clar ca baiatului ii place de tine intr-un mod mai special, dar ca sa puteti fii impreuna se pare ca va trebui sa faci si tu cate un pas mic spre el pentru ca el sa isi faca curaj si sa aiba o minima siguranta ca nu il vei respinge si nu vei rade de el.

| dgeko a răspuns:

Bine zis laughing

| DV a răspuns:

Te placceeeeee!

| DaRyuSN a răspuns:

Din ce spui tu e destul de limpede ca te place, insa e genul de baiat mai timid care prefera sa astepte momentul potrivit (chiar daca nu vine niciodata).
Cel mai bine ar fi sa-i spui in fata ca simti ceva pentru el.
Mult succes!

| XoOoX explică (pentru DaRyuSN):

Mersi mult de raspuns. El stie ca il iubeschappy.

| XoOoX explică:

laughing Ma faci sa radlaughing Mersi de raspuns.Esti super.

| XoOoX explică:

laughing Nu nu am atat... dar multi zic ca nu ma place... si vroiam sa ma asigur oricum mersilaughing de raspuns.