| euuuuuuuuuu a întrebat:

am si eu o intrebare...
Imi place de un baiat, dar nu stiu cum sa ii spun asta.
Vorbim destul de des, dar nu prea imi da semne cum ca m-ar placea, de altfel si eu sunt putin mai timida si ma restrang.
Ms anticipat happy

5 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Un sfat prietenesc...
Timiditatea unui baiat se manifesta in cele mai multe cazuri, inainte de a reusi sa intre in vorba cu fata pe care o place. Daca voi doi deja vorbiti, el a scapat demult de o eventuala timiditate si ti-ar fi dat deja semne vizibile daca te-ar fi placut. Eu cred ca nu te place si te sfatuiesc sa nu ii spui nimic, ca sa eviti umilinta unui eventual refuz. Poate ma insel, dar totusi lasa-l pe el sa faca prima miscare, daca va exista una.

| DdDiX a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu o prietena dea ta si roaga sal intrebe din vorba in vorba daca te place...sau dai tu semne cum ca tiar placea de el si vezi cum reactioneaza nu stiu sper sa-ti fie de ajutor

| SteauaROsie a răspuns:

Mda,
el se poarta cu tine
de parca ati fi amici
deocamdata
arata i mai pe fata ca l placi
si el o sa vada asta

| deuuu_3993 a răspuns:

thinking hei laughing buna :* nu stiu daca raspunsul meu o sa te ajute dar incerc. de fiecare data cand ma rusinez. blushing atunci cand vreau sa intreb un baiat daca ma place sau daca vrea sa fie cu mine. incep sa beau :-s. adica prind tupeu. si sincer nu am regretat laughing niciodata... incearca :* te-am pupat

| elenush_6230 a răspuns:

Buna!:X asa era si la mine problema cu timiditatea, dar dupa o vreme mi-am luat inima in dinti m`am imprietenit cu el, iar dupa aceea totul a decurs de la sine :X deci, lasa tmiditate, nu iti foloseste cu nimic in viata big hug

Succeswinking