| MiiMii a întrebat:

Buna :-s am o MARE problema. Imi place foarte mult un baiat...Si nu stiu cum sa ii ies in evidenta in ochii lui mai mult. Vorbim destul de mult(mai ales la scoala), cand ni se intalnesc privirile zambim unul la altul... uneori imi aruca priviri jucause. apoi se face ca ploua.laughing As vrea sa ii spun ca il plac.si daca ar vrea sa vedem daca `merge`, insa sunt putin cam timida. Cateva sfaturi pentru indepartarea emotiilor big grin?

Răspuns Câştigător
| lolly_3072 a răspuns:

Voi aveti un niceput:smug. dar nu face prostia cu "stii eu te plac"pentru ca daca sentimentele lui nu sunt asa puternice nu va sti ce sa raspunda.si cere'i idi'ul d messsmug, poate daca ai tupeu si nr de tellaughing, fb smug, poate stabiliti si sa iesiti pe undva cu gasca, dupa numai voi 2smug

sa'mi spui cand o sa fiti impsmug

bafta, lolllyyy:X

4 răspunsuri:
| cuteandfunny a răspuns:

Pai la un moment dat tot va trebui sa-i spui. Am o idee de exemplu planificati o iesire cu prietenii (iar u sa te intelegi cu ceilalti sa spuna ca nu au timp sau ceva de genu, dar nu de la inceput pentru ca s-ar putea sa nu mai vrea sa vina ) de ex daca va intalneati la mall u vii prima si dupa si el iar dupa un timp ii sunati si pe ceilalti,, sa vina,, dar,, nu poate,, nici unu. Dupa incepi sa te plangi ca v-au lasat balta dar asta nu inseamna ca nu puteti sa va mai distrati si singuri. Ii propui de ex sa mergeti la un suc si vei vedea ca daca intr-adevar te place iti va spune, iar daca e mai timid iti faci u curaj si ii spui, asta e ideea mea sper ca te-am ajutat succes happy

| MiiMii explică:

Eu deja am id lui...si numarul de telefonhee hee suntem prieteni(pot sa zic) ne vedem zilnic la scoala. vorbim despre lucruri banale. dar totusi vorbimhee hee insa e foarte scump. Daca e pe afara...si vorbeste cineva cu mine, nu aud, il vad doar p el love struck

| fetitsaa a răspuns:

Cam naspa...si eu am avut aceeasi problema dar acum nu mai vb cu acel baiatwinking

dar nu stiu...ai putea sa incerci sa ii iesi in evidenta, dar nu prea mult sa un inceapa sa te creada panaramalove struck
Sper ca ti. a fost de ajutor sfatul meu:X:X

| dodo13_3589 a răspuns:

Pana la un moment dat cedezi si o sa-i spui ca nu o sa mai suporti zii repede ca ti-l fura alta mie imi place cand is intrebat de vreo fata