| abilaura a întrebat:

happy
Am si eu o mica problema: eu si prietena mea am facut intr-un fel schimb de prieteni(dar mai mult pentru ea) adica eu a, stat cu un tip care ma insela cu ea in timp ce ea avea prieten. I-am prins dar fiindca sunt foarte buna prietena cu ea, i l-am lasat ei pe prietenul meu cu conditia c ea sa se desparta de prietenul ei.Ca sa ma o fac si pe ea sa sufere, m-am combinat la insistentele prietenului ei cu el (adica cu fostul) chiar daca nu il plac asa de mult si ea s-a suparat la inceput dar acum i-a trecut.
Acum cateva zile am aflat ca se mai vede cu un tip pe care eu il cunosc doar din vedere(ceea ce inseamna ca il inseala pe fostul meu prieten) i-am zis acestuia dar nu m-a crezut si a zis ca il mint.
Eu chiar tin la el si inca vreau sa fiu cu el. Ce sa fac?

2 răspunsuri:
| resemnat a răspuns:

Vorbeste cu fostul si intreaba-l daca si el vrea sa fie cu tine si daca rasp e cel asteptat de tine, reincepeti relatia (asta daca e si el de acord!).

daca nu, combina-te cu tipul ala care-l cunosti din vedere!

spor la treaba!

| octha a răspuns:

Pai foarte simplu.fii cu el. spune-i ca tiar place sa fii din nou cu el, si ca a fost o prostie ca v-ati despartitwinking