| iLovecola_3615 a întrebat:

Am si eu o prietena(portugheza) sunt cu ea de 9 luni cam asa, totul a inceput cand ne-am vazut la liceu unde am inceput sa vorbim, ne-am facut cunostinta iar dupa am inceput sa vorbim dine in ce mai mutl pe mess si incepusem sa iesim impreuna prin oras, pe la mall discutam, faceam glume si ne distram. Era foarte bine, iar intr-o zi am zis sa-mi incerc "norocul" laughing asa ca am intrebat-o daca vrea sa fie cu mine iar ea mi-a zis ca da pentru ca ii place de mine si ca ma iubeste, crede ca sunt inteigent si asa mai departe. A inceput din ce in ce mai bine de la saruturi la discuti erotice pana la marele spectacolhee hee, dar nu am avut nici odata 100% incredere in ea pentru ca fetele de la mine din clasa imi ziceau ca ea este cu alt baiat, bineinteles unele erau invidioase pe mine dar acum imi dau seama ca totusi aveau dreptate pentru ca dupa 6-7 luni cam asa prietena mea incepuse sa ma evite cand ma apropiam de ea apoi a inceput sa stea mai mult cu alti baieti si sa vorbeasca mai mult cu ei decat mine iar eu m-am simtit "uitat", am stat asa cam o luna pana la un moment-dat cand mi-am zis ca nu se mai poate asa si i-am zis ca ori ramanem ca un cuplu normal ori by3 by3 relation. Ea a inceput sa-mi zica ca ma iubeste atat de mult si ca nici odata nu a iubit un baiat mai mult ca mine si multe alte chestii. Eu am crezut-o pe moment dar peste o luna iar a inceput sa ma evite si nici voua nu cred ca v-ar place daca iubita/ul voastra/vostru v-ar evite aproape de fiecare data.Eu am purtat inca o discutie cu ea si iar a inceput sa-mi explice cat de mult ma iubeste etc.Nu stiu, dar poate asa sunt portughezele, mai ciudate dar e putin probabil, eu cred ca ea joaca teatru cu mine, voi ce credeti? Credeti ca o adolescenta poate juca teatru timp de 9 luni (si inca nu s-a teminat relatia dintre noi)? Facand atatea lucruri si petrecand atat timp impreuna cu prietenul sau? thinking

Răspuns Câştigător
| Georgy_7404 a răspuns:

Daca te iubeste km sa ete evite? este evident ca ori vrea sa termine relatia cu tine ori isi bate joc ori sta cu tine din plictiseala cand nu are ce face vne la tine cu lugu lugu si sta cu tine iar cand are alta companie de tine nu-i mai pasa o fata care iubeste nu evita pers iubita de orce natie ar fi ea sau daca o evita e doar pentru moment dar se redreseaza daca nu vrea sa te piarda daca 5-6 luni cat ai zis u a putut fii dulcik si sa stea tot timpil cu tine asa poate si acum sau poate ca s-a plictisit de tine sau poate ca o sufoki fa un experiment 2-3 zile nu da deloc ochii cu ea nu o suna nu vb pe mess nu iesi afara si daca ea face primul pasa si te suna inseamna ca iii pasa daca nu nu daca nu nu stie km sa iti zic ca nu te mai vrea stai un timp fara sa ai nikio kleg cu ea daca ea face ceva e de bine...parerea unei fete

3 răspunsuri:
| NuAmGăsitNume a răspuns:

Georgy are dreptate, ti-a zis tot ce era de zis. O alta parere de fata.

| AdRiAn_9543 a răspuns:

Toate fetele scot replici de genul:

"Niciodata nu am iubit un baiat mai mult decat pe tine"
"Pe tine te iubesc cel mai mult pe lumea asta"

Si altele...

Eu cred ca ai luat o teapa de zile mari, fata aceasta te-a folosit, tu probabil ii acordai o atentie sporita si ea a profitat...

| RedAppLe a răspuns:

Pai eu cred ca nu te iubeste pe tine... iubeste scula tawinkingDa-i verde mai repede ca nu are rost sa te framanti atat.Esti prea bun pentru ea si gatawinkingMai ales ca vad ca mai multe fete te vorwinkingNu-ti mai pierde timpu cu ratata asta care se joaca cu tine asa cum vrea ea.So break up.Succes