| anonim_4396 a întrebat:

Am cunoscut acum 4 luni aproape un baiat, pe net si am inceput sa vorbim, iar de la nimic am ajuns prieteni buni si sa simtim ceva unul pentru celalat. Din pacate extista 2 probleme : prima ar fi ca este la 243 de km de mine, iar a 2a exista si o alta fata pe care o iubeste, iar impreuna au fost o luna, dar acum s-au decis sa ramana doar prieteni, dar el inca o iubeste si dupa cum spune el ma iubeste si pe mine. Am fost si noi un timp impreuna aproape 1 luna cat timp nu era cu ea ne-am inteles bine si totul parea roz, dar ne-am despartit din cauza dinstantei fiind posibil sa nu ne putem vedea prea curand decat peste 1 an -2 si oarecum si a acelei fete pe care el inca o iubeste si care a fost prima in viata lui, inainte sa ne cunoastem noi. Ce credeti ca ar trebui sa fac? Sa-mi vad de treaba mea si sa ramanem si noi doar prieteni chiar daca simt ceva pentru el sau sa mai incerc cu el poate iese ceva cu toate ca inca o iubeste pe fosta si nu stie pe care din noi o vrea?

Răspuns Câştigător
| Fantoma_1807 a răspuns:

Draga mea, dupa cum spui tu, eu cred ca e mai bine sa/ti vezi de drumul tau, daca te iubea asa cum declara nu exista si o a doua si suspine dupa ea. Este foarte probabil sa fii folosita ca manta de vreme rea si crede/ma nu se merita, ce este al tau e pus deoparte. Poti pastra legatura ca buni prieteni dar eu cred ca nu te iubeste, doar declara iar de la vorbe la fapte e multa cale... Si apoi este distanta care omoara multe legaturi, viata merge mai departe nu te crampona, daca este sa fie al tau va fi daca nu, nu...

9 răspunsuri:
| lolly a răspuns:

Simplu si direct: nu are cum sa iubeasca doua fete.Se joaca cu tine.

| Memecy a răspuns:

Waw nu pot sa cred cat de lucid vorbesti sincer si cat de simplu. Da e de bine.
Pai daca simtiti ceva unul pentru altul asta e bine nu stiu cat va dura dar e bine pai puteti ramana prieteni buni ( e cea mai buna varianta ) si apoi daca soarta va decinde sa fiti impreuna atunci bine a fi. Daca nu, macar ramaneti amici. Frumos nu?

| iubesc a răspuns:

Buna. eu zic sa ramaneti doar prieteni atata timp cat nu o uita pe fosta, vezi-ti de treba ta si daca te va cauta inseamna ca nu ii esti indiferenta.

| unarab40 a răspuns:

Ochii care nu se vad se uita,,, incearca sa tii legatura cu el in continuare pana gasiti o solutie in viitor

| Hakuouki a răspuns (pentru unarab40):

Ochii care nu se vad se asteapta. big grin

| unarab40 a răspuns (pentru Hakuouki):

Pana cand?\ e o limta pentru orice plan

| neutrino a răspuns:

Daca cei numai 243 de Km ti se par multi, atunci inseamna ca nu esti inca capabila de o mare iubire. Cei ce iubesc cu adevarat, trec peste munti si vai, nu se impotmolesc la primul musuroi.

| GigiMenta a răspuns:

Stii cum se spune. Daca apare a doua persoana in viata ta iubeste'o pe aceea pentru ca daca o iubeai pe prima a doua nu mai aparea. Sanse ar fi sa fiti impreuna daca aveti rabdarea de fier. Orice e posibil, distanta nu e un obstacol, va uneste mai mult, e nevoie doar de multa incredere.

| georgian24 a răspuns:

Pai prima nu ai ce ii face. daca o sa stai cu el nu o sa stai mai mult de o saptamana. distanta despart multe cupluri, deci las-o balta. si a 2a intrebare daca vrei sa stii un baiat poate place 100 de fete dar numai pe una o iubeste... poti sa fi ori tu ori aia