| mady2888 a întrebat:

Hey prieteni va rog din tot sufletul sa imi citi povestea, chiar am nevoie de un sfat...am 17 ani acum 2 ani am inceput liceul, colegi noi, scoala noua era totul perfect, boboaca fara nici un stres, fara prieten doar cu gasca, dupa primul semestru am inceput foarte mult sa vorbesc ca un baiat de la mine din clasa, ca prieteni, este genu de baiat care ia totul in gluma pentru el viata e numai distractie si atat, m-am apropiat incet, incet de el ca o prietena.
in vacanta de vara eram cei mai buni prieteni, vorbeam orice si mult, cate 5-6 ore pe zi, dar 3 luni nu neam vazut. cand am inceput clasa a 10-a si l-am vazut atat de schimbat mia trasarit inima si am inceput sa am fluturasi in stomac, la inceput nu mi-am dat seama ca incepusem sa ma indragostesc de el, ma tot apropiam sa il sarut si nu stiam de ce vreau sa il sarut.
a avut loc balul bobocilor la care ne-am dus si noi, si amandoi am baut putin si apoi am inceput da dansam, apoi brusc s-a intamplat ne'am sarutat, credeti-ma a fost cel mai frumos sarut din viata mea, am simtit ca inima imi ia foc si ca ma topesc in bratele lui. a doua zi l-am sunat, l-am intrebat daca isi mai aminteste ce am facut aseara si mi-a zis ca NU, atunci mia picat ceru in cap, nu am zis nimic am crezut ca e din cauza bauturi. dupa bal tot am inceput sa ne certam, tot mai des din orice prostie, nu mai vorebeam forte mult, el s-a mutat din banca(statea langa mine). intr-o zi un prieten comun nea invitat le el acasa pe amandoi, si m-am dus, mai din joaca, mai din prosteala ne-am sarutat din nou si nu ne mai opream, asa am stat o ora, apoi el a inceput sa ma mangaie, sa ma pipaie, iar eu eram in extaz. neam oprit la un moment dat (nu am facut nimic, nu nem dezbracat sau ceva de genu), eu turmentat m-am dus acasa cu cea mai mare indoiala din viata mea. pe o parte imi confirmasem ca il IUBESC si pe dealta parte nu stim ce simte el pentru mine. la scoala nu ma putut sa ma uit in ochii lui, imi era prea rusine, dupa ore a venit la mine sa vorbim, l-am intrebat daca el a pus suflet in tot ce am facut noi, si mi-a zis ca da, putin. am ramas masca si am inceput sa ii reprosez ca mie chiar imi place de el si ca ce am facut am facut-o din inima nu asa sa ma aflu in treaba, el a plecat si nu am mai vorbit o saptamana. eu m-am hotarat sa il uit, dar cum sa uiti o persoana pe care o vezi cate 6-7 ore pe zi e ceva practic imposibil. nah dupa o luna am inceput iar sa vorbim, si el spre surprinderea mea intr-o zi mi-a cerut sa incercam o formam o relatie, a durat o saptamana, pentru ca el era distant nu vorbea cu mine deloc, daca nu il sunam el nu ma suna si eu am hotarat sa rupem relatie, inca odata mia rupt inima, apoi am vorbit si am stabilit sa fim doar prieteni, desi eu il iubeam am acceptat, dar nu a mers ne certam tot mai des, el sia schimbat comportamentul fata de mine o zi era dragastos, o zi ne injuram, o zi ne pupam, o zi ne certam, apoi o saptamana nu vorbeam. acum s-a terminat scoala si am hotarat sa nu vorbim toata vacanta, dar ce sa fac ca numai dupa 3 saptamani simt ca nu mai pot, va rog din suflet sa ma sfatuiti, am nevoie.

VA MULTUMESC.

Răspuns Câştigător
| rater1994 a răspuns:

Wow mi-o fost cam lene sa citesc da rnoh am meritat.Nus ce sa zic in legatura cu asta incearca sa -i zici asa ca tuh vrei sa fi cu el si ca nu vrei sa va tot cerati atata vb tah o zi un o zi alta... fa cumva sa vb cu zicandu-i ca nu-i bine as cum faceti incearca sa-i zici ca daca vrei o relatie sa fie o relatie frumoas nu cu certuri si din astea. Daca nici cum nu merge sti vb aia? Pleaca trenu Vine trenu. gasesti altul daca nici cum nu va intelgeti.Mai multe de atat nu prea stiu ce sa zic...Bafta cu baiatul

2 răspunsuri:
| CompleteAndUtter a răspuns:

Incearca sa nu iti mai amintesti de el. Sa iti ocupi tot timpul. Mai bine zis, sa nu iti pese. La fel ca el. Pentru ca daca ii pasa iti acorda mai multa atentie. Nu trebuie sa depinzi de el. Poti face o multime de lucruri. Unul care te-ar mai putea distrage ar fi sa iesi cu prietenii. Sau orice altceva te face fericita. Ai o viata. Traieste-o!

| Pufuletz_9856 a răspuns:

Pai totusi gandeste logic. Daca el nu vrea sa fie ceva intre voi.Uita-l.Concentreaza-te putin.Gandeste ca numai are rost sa suferi.Si incearca sa iti faci alt prieten (amic) de incredere.Sa ai cu cine sa vorbesti.Sau incearca sa te indragostesti de altcineva.Sunt multe feluri sa il uiti.Mai ales daca el nu iti acorda importanta nici cat unui caine! Bafta multa >: