| nasoasatonciu a întrebat:

Am si eu o problema si va rog sa ma ajutati daca puteti happy. Deci este vorba despre baiatul asta care imi place da nu stiu daca ma place...banuiesc ca ati mai auzit de o mie de ori intrebarea asta. Ideea e ca se comporta cam ciudat cu mine. Adica in ultimele zile de scoala de anul trecut era atat de dragut cu mine si era SINGURA persoana care chiar isi dadea seama cand eram suparata si ii pasa. In vara eram in parc cu o prietena si il vedem, asa ca il salutam. El o saluta doar pe ea si la mine doar se uita urat ca si cand i-as fi facut ceva desi chiar nu stiu ce ar putea fi :s. Acum cand a inceput scoala mi-a zis ceva...m-a facut de ras in fata clasei si m-a facut sa plang. ma rog l-am iertat. apoi in alta zi s-a luat de fratele lui de cruce nu stiu ce o mai fi aproape era sa il injure ca de ce se ia el de mine. e ataaat de derutant :s. va rog ajutati-ma!

25 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Nu toata lumea are minte. Nu te supara, nici tu nu ai avut noroc.

| nasoasatonciu explică (pentru neutrino):

Adica vrei sa zici ca nu am minte sau noroc?

| tania_5982 a răspuns:

Buna. Intrebare: ce e cu username-ul tau? Te cheama Tonciu de familie? Apoi: baiatul asta e la scoala cu tine? Cum il cheama? In ce clasa e? La ce scoala sunteti? Te pot ajuta mai mult daca stiu raspunsul la aceste intrebari.

| nasoasatonciu explică (pentru tania_5982):

Nu nu am numele tonciu de familie doar ca nu stiam ce username sa imi pun. daca e la celelalte intrebari pot sa iti raspund dar pe privat.

| nasoasatonciu explică (pentru tania_5982):

Ai facebook ca nu pot sa iti trimit mesaje ca nu sunt membru junior

| tania_5982 a răspuns:

Ok. Am inteles. Din ce am citit eu, tu chiar ai o problema. Eu iti sugerez sa te duci la el si sa-l intrebi daca l-ai suparat cu ceva, de a facut ce a facut. Probabil ca si el te place, iar daca ai zis ca prietenul lui e din ala cu gura sparta i-o fii zis niste chestii urate despre tine. Cel mai bine e sa lamuresti situatia vorbind cu el intre 4 ochi. Ar trebui sa-i spui ca pe tine te raneste daca face astfel de lucruri si ca tu tii mult la el. Daca iti faci curaj sa vorbesti cu el, sa-mi spui.

| nasoasatonciu explică (pentru tania_5982):

Ok luni o sa vorbesc cu el daca pot happy da nu sa ma bag in seama ci pur si simplu cand suntem doar noi doi...adica nu e asa greu din moment ce sta in spatele meu.

| tania_5982 a răspuns (pentru nasoasatonciu):

Bravo! Daca aveti drumuri comune spre casa, ii poti spune si pe drum. Poti apela si la biletele, dar nu stiu ce sanse ai. Cred ca pana la urma, o sa-mi fac si eu curaj sa vb. cu baiatul de care-mi place! happy

| nasoasatonciu explică (pentru tania_5982):

Da chiar avem drumuri comune da rar mergem impreuna si asta in grup pentru ca el merge cu fra-su care deja ma freaca la icre! o singura data am mers cu el...in ploaie.

| nasoasatonciu explică (pentru nasoasatonciu):

Da ma rog ideea e ca tot am mers cu el

| tania_5982 a răspuns (pentru nasoasatonciu):

Ce romantic, in ploaie! Incearca sa faci tot posibilul sa mergi cu el singura pe drum, cred ca va merge. Cred ca asta voi incerca si eu, pentru. ca si eu am drum comun cu baiatul de care-mi place. Sper sa avem amandoua succes!

| nasoasatonciu explică (pentru tania_5982):

Da happy succes pentru maine si tie! poate ploua laughing

| tania_5982 a răspuns (pentru nasoasatonciu):

Mersi. Ai rezolvat?

| nasoasatonciu explică (pentru tania_5982):

Nu, a lipsit. e racit sad
tu?

| tania_5982 a răspuns (pentru nasoasatonciu):

Am aflat azi ca are prietena. E oricum, o sa incerc, nu ma dau batuta, in plus, umbla zvonul ca s-au certat din cauza unei fete pe care el inca o place si ca, colegul acelei fete ii spune lui ca ea il place. Sunt in aceasta situatie, dar nu atiu daca e vorba despre mine. Sper sa avem noroc. Speranta moare ultima! Apropo, pe zi ce trece, nu iti place tot mai mult de el?

| tania_5982 a răspuns (pentru tania_5982):

Scuze, stiu. (atiu)

| nasoasatonciu explică (pentru tania_5982):

Ba da si chestia asta e chiar enervanta. succes oricum sa afli si daca nu e el mai sunt baieti pe lumea astawinking

| tania_5982 a răspuns (pentru nasoasatonciu):

Da. Oricum, am aflat ca fata aceea nu e prietena lui, ci, ca respectivul, a rugat-o pe fata respectiva sa se dea drept prietena lui (lucru nu prea greu pentru ea, din moment ce au fost impreuna 3 zile anul trecut), pentru a o face pe fata de care-i place lui geloasa! Apropo, scuze ca nu ti-am raspuns ieri, dar am fost in excursie cu clasa la care e el, dar el nu a venit. Dar vineri am vorbit cu colega lui care merge in excursie si i-am zis ca merg si eu si apoi am vazut ca a vorbit cu respectivul si i-a zis ceva de genul: nu-i asa ca ai fi vrut sa mergi si tu in excursie? In fine, sper sa reusim sa ne facem curaj.

| ShucarGirl a răspuns:

Daca spui ca nu i-ai facut nimic si totusi se poarta asa, posibil sa ii fi spus cineva ceva despre tine.Stii cum e lumea rea oh go on. Cel mai bine este sa te duci la el si sa il intrebi de ce se poarta asa cu tine si de ce s-a schimbat atat de mult.

| nasoasatonciu explică (pentru ShucarGirl):

Din motive necunoscute sunt destul de barfita in clasa si nu pot sa il intreb pentru ca mie- sa nu ma ia la misto sau sa zica ceva care nu stiu daca e adevarat sau nu. foooaaaarte rar e serios cand zice ceva.

| ShucarGirl a răspuns (pentru nasoasatonciu):

Tocmai..esti destul de barfita, sa nu excludem varianta ca, cineva sa ii fi spus ceva nu tocmai placut despre tine. Poate asta ar fi cauza.Ia-ti inima in dinti si du-te la el cand sunteti doar voi 2 si intreaba-l ce s-a intamplat.Doar atunci poate sti daca e adevarat sau nuwinking

| nasoasatonciu explică (pentru ShucarGirl):

Nu e genu care asculta barfe, desi la noi in clasa sunt destule piti care ii spun vorbe de la colturi ca sa puna toate fetele intr-o lumina proasta, sperand sa aiba o sansa, desi nu se intalneste cu d-astea cu care cred ele ca daca au vorbit de 3 ori deja pot fi impreuna, cu atat mai putin daca sunt pitipoance laughing

| ShucarGirl a răspuns (pentru nasoasatonciu):

Atunci ia-ti inima in dinti si intreaba-l intre 4 ochi..astfel incat in caz de iti spune ceva care sa te deranjeze sa nu te faci de ras.:*

| nasoasatonciu explică (pentru ShucarGirl):

Nu pot pur si simplu sunt destul de rusinoasa. plus ca ii zice lu frate-sau tot ce face si tot ce i se intampla. el nu e desta care barfeste in schimb prietenu asta al lui e un gura sparta, spune tot ce aude

| nasoasatonciu explică:

E in clasa cu mine( a 7-a). nu gasesc relevanta in a da numele lui\meu sau la ce scoala suntem.(suntem la liceu daca, conteaza asa mult)