| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU happy. Vaq rog sa ma ajutati nu stiu ce sa fac. Iubesc un baiat si stiu ca si el pe mine si cand vorbim pe mess e cel mai dragut si inocent... Dar intr-o zi cand am iesit pe afara eram eu inca o fata, el si inca un baiat. Si el a inceput s aisi bata joc de ine in ultimul hal si sa ma injure si tot felul de chestii. Dupa am plecat putin si ramase fata aia cu ei si ei au inceput sa vorbeasca despre mine si despre ea cu toata ca ea ii auzea ei aveau nesimtirea si continuau. Cand am plecat acasa eram foarte suparata si nervoasa pe ei. Seara cand am intrat pe mess baiatul celalalt s-a tot rugat de mine sa il iert, pana la urma l-am iertat pentru ca imi daduse 2 mesaje pe mess, 1 pe fb si 1 pe tel. Baiatul de care imi place mi-a dat un mesaj gen : " Scuze, da sa stii ca nu am vorbit de tine de rau, oricum te iubesc ". Voi ce ati face in locul meu? P.s. de multe ori mi-a mai facut faze din astea... Fundita sad puppy dog eyes

7 răspunsuri:
| DarQueen a răspuns:

Părerea mea: e bădăran şi nu te merită.
Tu decizi ce vrei să faci, ce crezi că e mai bine pentru tine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stii ca baietii sunt cei mai draguti, singuri? Cand e alt baiat, trebuie sa se dea smecher, sa domine, chiar daca e prost si pierde tot.
El tine la tine si alea, si-si bate joc de tine? Serios?
Baieti ca aia i-as spanzura pe toti.
Ignora-l sau orice altceva, caci daca vei fii cu el, vei regreta, si daca nu, sa-mi dai mesaj sa-mi zici.
Oricum ar fi, o sa gasesti pe altu :*

| GigiMenta a răspuns:

Eu ti-as sfatui sa o termini cu el parerea mea, e nesimtit si nu stie sa te respecte!

| Alexaaxc a răspuns:

Si tu zici ca daca te injura te iubeste? Nu ai respect de sine daca mai stai la coada astuia. Si NU, nu te iubeste pentru ca se comporta in ultimul hal. Mai rau e ca ii permiti si sterge pe jos cu tine. E plina balta, nu esti la varsta in care planeta sa se opreasca in loc pentru unu`. Nu te mai deziluziona ca tine la tine pentru ca faptele vorbesc iar cuvintele dor.
Pana la urma te foloseste ca sa se dea mare, esti o sursa de amuzament iar atat timp cat tu vei ceda ii vei oferi satisfactie, te prosteste si asta e savuros ca deh, are cu cine.
Data viitoare cand va face asa ceva da-i o palma, macar sa nu isi aminteasca toata viata ca ai fost ca o carpa de unica folosinta, poate invata si el ceva. Altfel nu il poti tu schimba, nu iti fa iluzii. Iti pot trimite si eu 373973830203738292002 mesaje ca te iubesc, m-ai crede?

| GinglindSummer a răspuns:

Nu are educatie.Ai doua variante : te chinui acum si il ignori, dar scapi de un chin mai mare care precis va urma atunci cind te vei atasa mai mult de el sau rabzi si iti calci impreuna cu el demnitatea si personalitatea in picioare.E un porc.

| Anka07 a răspuns:

Cel mai bun sfat lasa-l sa isi vada de prostiile lui!
Si daca e atat de nesimtit si iti vorbeste asa nu merita nici macar sa te uiti la el!
Ai grija ce faci! Te pup!

| PoseidonXD a răspuns:

Nu te merita, o sa bate joc de tine! Chiar daca-l iubesti nu merita! O sa fiie greu dar nu cred ca merita sa-l ierti! Daca cineva te iubeste nu te injura in fata prietenilor lui! E un nesimtit!