| Tasya05 a întrebat:

Hey TPU!happy Am si eu o 'problema'. Sunt in clasa a 7. a, am aproape 14 ani. De ceva timp, sunt cu un baiat cu un an mai mare, care e in scoala cu mine. Genul acela de 'cel mai popular din scoala'. Eu il iubesc mult, si cand sunt langa el, sau cand il vad parca ma pierd.Ma deranjeaza toate fetele care il 'urmaresc', se tin numai dupa el, il fluiera x_x. Etc... Pur si simplu, sunt geloasa. De cate ori iese din clasa, toate fetele se strang pe coridor, si sar pe el. Urasc asta. El pare indiferent, dar stiu sigur ca si lui ii place. Mereu cand iese, le spune 'buna' tuturor, trece de 10 ori pe langa ele, ba le mai zambeste, doar pentru ca ii place cand se crizeaza alea dupa el.:@ Acum un an, eram si eu ca ele, dar, pe atunci el nu avea prietena, si...mai mult, si prietenele mele fac parte din acele fete care se 'dau' la el. Le-am spus de multe ori ca nu suport, dar ele tot nu inceteaza, si imi spun ceva gen : 'Hai taci, ca acum un an erai si tu obsedata dupa el.'Nu stiu ce sa fac..Nu putem si noi sta amandoi in pauze, nu poate veni la mine la clasa, pentru ca incep toate sa il fluiere, sa sara pe el, sau alte chestii.Acum 2 zile o fata a intrat peste el in baie. Intentionat!laughing. Vreun sfat?:-s Am motive sa fiu geloasa?:-s

7 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| 女明DongRi a răspuns:

Sincer tu ai trebui sa fii foarte mandra ca, vorba aia, din toate te-a ales pe tine..in rest gelozia e ceva normal, atat la 14 ani act si la 24, deci n-ai de ce sa iti faci griji. Daca vrei sa vorbesti cu el in pauze, spune-i si lui asta si nu neaparat sa vina la tine in clasa, puteti si sa va plimbati in pauze prin apropierea scolii(nu neaparat in curtea scoliilaughing )chiar daca pauza e cam mica. Ce sa zic multa bafta si incercati sa comunicati mai deschis despre problemele fiecaruia daca vreti o relatie de lunga durata!
In plus, nu te mai simti mai prejos decat el(ca el e popular, si tu nu la fel). Arata-i ca nu depinzi de el!

| olivert1310 a răspuns:

Mai devreme sau mai tarziu e posibil sa se intample. Daca e popular si are atatea admiratoare, o data si o data va fi tentat, sau mai rau alta sa-l vrajeasca. Cand se va intampla sa stii ca nu-i din vina ta, daca el stie ca le poate avea pe toate, mai tarziu sau mai devreme le va avea. Puteti sa ziceti orice, dar eu cunosc caz concret. Este o vorba: Ochii nu se mai satura privind si urechile de auzit. Cand ai 10 masinute in fata, alegi una te joci cu ea, dar dupa un timp, parca te-ai juca si cu celelalte, ca si ele sunt frumose.

| CherNadya a răspuns:

Poate nu sau poate da. Poate ca l-a abordat prea directlaughing)

| uncas a răspuns:

Buna,
din punctul meu de vedere, daca te iubeste si intr-adevar tine la tine nu te va insela sau parasii pentru altcineva, nu ai avea de ce sa-ti faci probleme.
Din alt punct de vedere vezi care dintre prietenele tale il asalteaza pe hol cu fele si fel de propuneri si nu le mai considera prietene.
Sau el face asa doar sa le faca geloase pe "prietenele" tale si intr-adevar tine la tine? succes

| VivaPiniata a răspuns:

N-ai de ce sa fii geloasa. O relatie in clasa a 7-a? N-o sa tina prea mult. Din cauza ca sunteti niste COPII. Renunta si pune pe primul plan scoala...e mai bine. Crede-ma.

| MSmihaela a răspuns:

Salut, eu personal cred nu ai de ce sa fii geloasa, el te-a ales pe tine si gata) Dar totusi fii precauta. Succes )