| Angie_6196 a întrebat:

Hi, TPU! Ma aflu intr. o situatie confuza. La scoala este un tip cu un an mai mare decat mine, care e foarte dragut. Am facut cunostinta cu el prin intermediul unei prietene care e in clasa cu el. El se tot uita la mine si se aseaza pe banca de langa mine in pauze si etc. Prietenele mi. o zis ca se tot holba la mine in ora(comuna) de sport. Dar, din pacate, nu am vorbit niciodata cu el. Insa ce e mai rau e ca prietena mea cea mai buna e oarecum... obsedata de el. Totul din vina mea. Eu i.am spus ca ar fi bine sa nu renunte cand ea a observat ca el nu ii da nici o importanta. Si de.atunci tot zice ca se uita la ea cand nu sunt eu acolo si ca, cand o mers la stropitoare, s. a uitat lung la ea si alte chestii. Se vede ca e foarte indragostita de el. Dar chiar nu stiu ce sa cred. Oare o place pe ea sau pe mine? Fiindca daca o place pe ea, chiar nu vreau sa ma lupt pentru el... Funda:*

1 răspuns:
| ionelis12 a răspuns:

Eu cred ca el pe tine te place, iar prietena ta face totul de invidioasa ce este.Cred ca ar merita sa lupti pentru el. Daca el se holbeaza la tine inseamna ca el pe tine te prefera iar cand u nu esti se poate holba la oricine dar nu cu aceeasi bucurie si cu acelasi zambet ca si cand se uita la tine.Conteaza si zambetul si reactia lui cand esti cu tine si aceea cand este cu prietena ta.Incearca si u sa il bagi in seama mai des si intrebare care e mai draguta:u sau prietena ta.:*Edecizia ta! Fa cum doresti u!