| D0zzz a întrebat:

Am tot zis ca nu are sens sa cer sfaturi, dar tot am facut-o. Deci, de o luna sunt cu un vechi prieten (ne cunoastem de 7 ani), care este foarte diferit de ceilalti baieti, in sensul ca este foarte amabil si nu e "pervers" ca sa zic asa. Mama lui mi-a fost invatatoare. Ultima data cand am vorbit cu el a fost acum o saptamana si un pic, doar ca atunci se suparase putin ca i-am spus mamei mele de el, desi s-a bucurat pentru noi, si ca am fost sincera cu ea, si mi-a spus "vb maine happy "... dar. nu am mai vorbit. Mi-a mentionat ca se duce la olimpiada de la matematica si stiu ca parintii lui ii mai dau de lucru la mate, plus ca face sport in fiecare zi. Stiu ca are putin timp, si probabil ca vezi spune ca din cauza scolii, si nu, nu e genul sa se uite la mai multe fete deodata. La telefon nu prea raspunde, iar mesaje... i-am dat vreo 2-3 acum cateva zile, la care nu mi-a raspuns. Nu vreau sa par nici eu stresanta. Dar ce sfaturi imi dati? Credeti ca mai este suparat pe mine de atunci? Aaa. uitasem, acum 3-4 zile mi-a dat un like la o poza pe facebook.
Cateodata parca am sentimentul ca sunt singura, si as vrea sa vorbesc doar cu el, dar nu pot da de el. Ce este de facut? happy

3 răspunsuri:
| Komododragosh a răspuns:

Nu cred ca are nici un motiv sa se supere dpar pentru ca ai spus mamei tale despre voi doi. Daca vreti sa fiti impreuna pentru mai mult timp, atunci pana la urma parintii tai tot ar fi aflat, deci nu are un motiv intemeiat sa fie suparat.
Replica asta:"vb maine" inseamna ca vorbiti mai tarziu pe o perioada nedeterminata sau te-a trimis pur si simplu la plimbare. Pare un baiat tare de treaba daca asa este el cum l-ai caracterizat tu, dar se pare ca e greu de citit. Sa fie oare timid si incomod acum ca mama ta stie de voi doi?
Nu sunt sigur pentru ce motiv nu te mai cauta dar tu ti-ai facut partea, tu l-ai cautat pe el si acum ar fi randul lui sa te caute pe tine, sa dea el semne de viata. Daca tine la tine si te iubeste, atucnea ar trebui sa te contacteze in curand!

| Lk_Lucian_1990 a răspuns:

Lasa-i putin timp liber sa-si faca ordine-n ganduri. Te va contacta el.

| keikop119 a răspuns:

Nu cred ca este suparat pe tine. Poate ca este foarte ocupat,teste,scoala,cum ai zis sport, nu mai fi asa de ingrijorata!
Iesi pe afara cu prietenele, distreaza-te si o sa vezi ca o sa te suna pana la urma