| D0zzz a întrebat:

Prietenul meu nu a mai intrat de vreo 2 saptamani pe mess, la telefon suna, dar nu raspunde, i-am dat cateva mesaje, nimic, in schimb mi-a dat zilele trecute un like pe facebook la o poza (poate asta nu conteaza asa mult, dar am mentionat big grin ). Ne cunoastem de 7 ani, si stiu ca nu este acel gen de baiat care sa ma insele, sau sa se sature repede de o fata, deoarece ne-am placut 3 ani de zile cand am fost mici. Suntem impreuna de o luna si ceva. Eu stiu ca are un program incarcat, in sensul ca este olimpic la matematica, are note foarte bune, si face sport in fiecare zi, cate 3 ore, cam asa, si ii dau parintii exercitii suplimentare la matematica. Am inceput sa ma obisnuiesc cu ideea ca va intra mai rar, dar de ce nu imi da niciun semn? I-am spus ca trebuie sa-i vorbesc si l-am rugat sa intre macar 5 minute pe mess sa vorbim, inca nimic. Si iarasi am sentimentul acela care ma face sa ma simt trista, sa nu vreau sa vorbesc decat cu el, dar se pare ca nu am de unde-l lua. Asa cum m-ati sfatuit unii dintre voi, sa il mai sun si sa incerc sa dau de el, asta am facut, dar vad ca in zadar.
Mi-a spus ca parintii lui vor sa fie un fel de "baiatul perfect". Posibil sa fie o problema a timpului?
Mentionez si ca acum 2 saptamani, aproximativ, i-am spus si lui ca i-am marturisit mamei de noi, dar s-a bucurat pentru noi, adica, am fost sincera, nu am vrut sa-i ascund, pentru ca dupa afla singura si se supara. Dar prietenul meu s-a cam suparat, cred, mi-a spus ultima data: "vorbim maine happy. nu prea imi place. trebuia sa ma intrebi".
Offf sad. Chiar nu stiu ce sa mai zic, imi este asa de dor de el, si mai si vine Valentine's day.
Ce credeti ca e cu el? Si ce ar trebui sa fac? (nu vreau sa fiu foarte insistenta, adica deja i-am dat cateva mesaje in zile diferite, l-am sunat si i-am lasat mesaj pe facebook)
Multumesc anticipat celor care ma sfatuiesc happy

7 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Ceea ce iti voi spune eu nu iti va placea, dar e un sfat sincer si dezinteresat. Nu-i mai gasi atatea scuze, de genul celei ca e prea ocupat cu studiul, pentru ca asta nu-i un motiv sa nu isi faca un pic de timp pe fata iubita. E evident ca dintr-un motiv sau altul, el nu vrea sa vorbeasca cu tine. Intuitia imi spune ca s-a saturat de tine, nu te mai place. Din moment ce ai devenit prietena lui, poate gandi ca a cucerit reduta si ai devenit neinteresanta. Asa suntem noi baietii cateodata...foarte prosti si dam cu piciorul unei fete care ne iubeste, crezand ca ne putem permite ceva mai bun. De multe ori regretam dar e prea tarziu. Daca vrei sa mai fii cu el, singura ta sansa desi nu e garantat ca va functiona, este sa il ignori...total. Oricum e mai bine decat sa il tot cauti, el sa nu-ti raspunda, tu te alegi cu umilinta iar el te va privi superior cu trufie. Da-i de intales ca te-a pierdut, fa-l sa vada ce a pierdut si e posibil sa vna el la tine. Daca va veni, fa-l sa lupte pentru tine, nu-i ceda usor. Daca nu va veni, asta e, inseamna ca oricum nu mai era nimic de facut pentru relatia voastra, trebuie sa gandesti ca meritai ceva mai bun si sa-l uiti.

| Amelya02 a răspuns:

Ai facut cam tot ce se putea face,si eu as fi procedat la fel,iti ramane doar sa astepti un mesaj din partea lui, poate nu are chef de nimic, se simte aiurea.mult successtraight face

| costel24ro a răspuns:

Ori te duci si-l cauti si ii ceri niste raspunsuri fata in fata sau daca nu dai de el si spui ca nu i-a placut ca i-ai spus mamei tale despre voi, cred ca nu avea intentii serioase si e posibil ca acum sa nu mai vrea aceasta relatie si nu stie cum sa zica. poate fata in fata gasesti niste raspunsuri! succes!

| mariana20 a răspuns:

Sunt de acord cu wildthing.din pacate are dreptate.nu il mai cauta, nu mai insista

| just4funx a răspuns:

Metoda veche: mergi frumos la el acasa si ati la usa intrebi buna x este acasa? etc...

| XtremePWN a răspuns:

Poti sa ii scrii o scrisoare

| MariaaaaLm a răspuns:

Spune-i prietenului tau ca iti pare tare rau si ca nu o sa mai ii spui mamei lui nimic fara sa ii ceri acordul lui si spune-i sa te ierte dar tu nu te-ai gandit ca poate mama lui l-a certat din cauza ca ai venit tu si ia-i spus gandeste-te bine ce faci