| anonim_4396 a întrebat:

anult trecut mi-a placut enorm un baiat si el stia asta dar lui nu ii placea de mine si incerca sa se poarte urat cu mine pentru a nu il mai place mai bine imi spunea ca nu ii place de mine decat sa ma faca sa sufar atat ...si in vara asta am cunoscut un tip pe care il plac mult mai mult cum ar trebui sa ma port cu baiatul pe care l-am placut [e in clasa cu mine]
:] mersi anticpat

4 răspunsuri:
| alexiaa a răspuns:

Sa il ignori sau sa te porti ca si cu oricare alt coleg.Indiferenta il doare cel mai rau pe un omhappy

| Bettw a răspuns:

BuUna.j mie mi s.a int sa ma indragostesc d un baiat.j el s stie fff bine ca il plac.j se komportha. kiudath de cand aflase ca.l plac nici macar nu ma mai saluta...
cateva saptamana am inkerlath sa.l ignor.j cand a vzuth ca nu mai sunt asa inebunitha dpa el.se komportha ca inainte. toti baieti sunt la fel. comportate nlormal ca el ...cum te comportzi si ca restul colegilor tai.winking

| Sabynna a răspuns:

Buna! Eu as zice sa lasi situatia asa cum e, pentru ca, dupa cum tu ai spus, nici tie nu ti'a placut cand el se purta urat cu tine. O sa vezi ca si daca pari indiferenta fata de el, daca nu il mai bagi in seama, o sa se simta ciudat. Daca ai cunoscut un baiat pe care il placi, concentreaza'te pe ce vei face tu cu baiatul pe care il placi, nu ce vrei sa ii faci baiatului pe care nu il mai placi...pentru ca nu are nici un rost.
Bafta! happy

| emiluta2010 a răspuns:

Conteaza doar pe ce iti spune inima. Daca el te-a facut sa suferi fal si tu sa sufere. Prefate ca esti moarta dupa noul baiat.