| anonim_4396 a întrebat:

.. M-am intalnit cu un baiat cateva luni. Il iubeam foarte tare. Adica, m-am cunoscut cu el intr-o tabara de vara. El inainte de asta se intalnise cu o colega de-a mea de clasa dar s-a despartit de ea(era din aceeasi scoala cu mine). Mie mi-a placut de el din tabara. In fine, inainte el tot imi zicea ca ma iubeste dar spunea asta iar dupa o zi spunea ca ii place de colega mea. Eu nu stiam ce sa mai cred. Ei s-au impacat de atunci dar iar s-au certat si s-au despartit definitiv. Apoi s-a indragostit de mine, de cateva ori mi-a propus intalnire dar eu incercam sa evit intrebarile acestea. In fine, m-am intalnit cu el cateva luni dupa care ne-am despartit. Pentru mine acea despartire a fost un mare soc deoarece il iubeau enorm. Am zis ca trec peste asta. Am incercat sa uit ca il mai iubesc si sa ramanem doar prieteni. Am reusit sa uit de acea "dragoste" putin cat sa nu-mi pese atat de tare de el dar... am inceput din nou sa sufar. Lui ii place de prietena mea cea mai buna. Ea una din putinele persoane care stiu ca m-am intalnit cu acea persoana. Ei ii place la fel de el si vor sa se intalneasca. O prietena comuna a noastra tot o incurajeaza sa faca acest lucru iar eu ar trebui sa fac acelasi lucru (la urma urmei e prietena mea cea mai buna) dar cand ii vad cum vorbesc unul cu altul, cand imi aduc aminte de sarutul lor imi amintesc de relatia pe care am avut-o eu cu el si incep sa sufar. Toti ma intreaba ce-i cu mine, de ce nu am dispozitie dar eu nu stiu ce sa le raspund. Incerc sa trec peste dar nu reusesc nici de cum. Ce sa fac?

1 răspuns:
| chiury a răspuns:

iti dau sfaturi ce face o prietena de-a mea, inainte prietena mea se intalnea cu un baiat care ii era drag, dar si invers, ea nu a gresit cu nimic, inca sunt prieteni, dar el acum se da la o colega de la ea din clasa si tot asa se intalnesc ( deci poveste se aseamana cu a ta ) prietena mea ii povesteste actualei prietene despre acest baiat si ii explica acesteia despre lucrurile proaste pe care le face ( ex : asa face de fiecare data iti da mesaj sa ies din scoala si el te face sa astepti ) dar exact cand acesta greseste... si mai face ceva in momentul cand sunt fata in fata se preface ca un alt baiat e indragostit lulea de ea.si ii zice sa o ascunda sa nu o vada, ma rog sunt multe lucruri de spus ea face asta sa ii arate ca se poate descurca si fara el, si mai sunt multi baieti care vor sa fie cu ea