| Fritsa a întrebat:

Cititi doar daca aveti rabdare happy.
Eu cu un baiat suntem prieteni de 3-4 ani nu stiu sigur.Ne-a placut unul altuia pe loc. A inceput sa ma caute iar eu ma uitam dupa el.Ne-am imprietenit dar vara asta s-a cam distantat. El era cu o fata cat se dadea la mine si eu nu stiam.Eu i-am spus sa nu sie cu fata aia pentru ca jucase pe degete vreo 5 baieti si stiam ca o sa ii deie papucii.Nu m-a ascultat si l-a parasit. S-a bagat din nou cu ea apoi s-au despartit din nou. Dupa asta a inceput din nou sa vina pe la mine. El are 2 prieteni foarte buni:Vlad si Cristi.Lui Vlad ii place de mine iar lui Cristi de verisoara mea.Intr-o zi Cristi si baiatul acela s-au aranjat sa mearga la agatat.Inainte sa vina pe strada unde stam noi s-au intalnit cu 2 fete si au intrebat unde se duc.(pe atunci nu le cunosteam pe fete alea Ps sunt gemene) Si ei au spus ca merg la agatat.Cristi a spus ca merge la Alexandra iar baiatul acela exact asa a spus:"Eu la Andreea sau cum imi place mie sa ii spun regina Andreea". In fine, ei au venit cu skatebordurile si s-au oprit in fata noastra si nici nu am vrut sa ii privim in ochi.Au mai trecut vreo 2 saptamani si a venit baiatul acela la noi ne-a jucat adevar\provocare si trebuia sa-l sarut. Eu nu vroiam si toti m-au facut fricoasa etc si am spus eu :"N-am tupeu?" si l-am sarutat dar daca nu ii placea nu statea deci...Asa si apoi am mai stat si s-a sarutat cu toate fetele. M-ai tarziu el s-a intalnit cu gemenele si am aflat ca lui ii place de ele (una dintre gemene il placea). Mai tarziu toti prietenii lui au vrut sa vina la noi pe strada si el tot incerca sa-i intoarca impotriva noastra dar nu reusit.Ne-am imprietenit cu gemene si am aflat o gramada de lucruri care le spunea:fosta lui prietena ma uraste pe mine, pe gemene si pe o prietena de-a mea pentru ca baiatul acela ne place, am aflat ca ii place cel mai mult de mine, baga numai vrajeli, mintea, spunea ca ii distrugem viata etc.
crying nu stiu ce sa cred in majoritatea timpului sta cu mine.Eu il iubesc de cand ne-am cunoscut si chiar nu mai suport. Vreau sa apara un baiat mai frumos, mai dragut etc decat el.Nu spun sa vina la picioarele mele pentru ca nu am fost impreuna(dar m-a intrebat ) dar macar sa se hotarasca ce face crying Ne face pe toate sa suferim dar ma gandesc cum se simte si el. acum nici o fata nu-l mai place doar eu dar eu as vrea sa-l uit sad
Ce ar trebui sa fac? Sunt distrusa. sad
Dau funda, voturi dar va rog ajutati-ma, stiu ca e lung dar...

6 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Toata chestia asta este o amestecatura. El, Cristi, Vlad, gemene.
Din toata povestea aceasta am inteles ca el isi bate joc; am ajuns la concluzia asta de cand ne-ai zis ca in timp ce se dadea la tine, era cu alta fata.Gaseste-ti un baiat care sa te merite cu adevarat. Si, apropo chiar daca majoritatea timpului sta cu tine, fii mai distanta si o sa isi dea seama de ce esti asa "rece" cu el. Bafta!

pa, pa.

| Barbie_9570 a răspuns:

Nu meriti sa te faca sa suferi.
Da-i papucii.
Bafta:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

OK mai, am citit tot si nu sunt foarte impresionata de caz deoarece parca in fiecare zi pe TPU apar tot felul de cazuri/probleme ca acestea.
Uite poveste mea:

Anu trecut m-am indrgostit de un baiat.
Lui nu-i placea de mine dar eu nu puteam sa mi-l scot din cap.
La un moemnet dat indiferenta lui a inceput sa ma doara asa ca m-am gandit ca este timpul sa fac ceva.
Aveam nr lui asa ca i-am trimis un mesaj "sa nu uiti sa-mi aduci caietul de mate maine:*"
El: "thinking"
Eu: "scuze, am gresit nr-ul" -dar o facusem intentionat.
si asa am continuat sa vbm prin msge 3 luni-eu fiind o prietena buna virtuala.
Dupa 3 luni trcute el simtea ca ceva nu e oke si m-a intrebat daca sunt eu.
N-am mai putut sa-l mint zicand ca sunt altcineva si i-am zis adevarul.
S-a suparat rau prima oara si mi-a cerut o explicatie buna.
I-am spus ca indiferenta doare.
M-a iertathappy
Si acum nu-l mai plac ca inainte ci doar ca un prieten.
Dar mi-a trebuit UN AN sa-l uittongue
Va dura draga dar este doar un VALbig hug
Imi pare rau ca te afli in fosta mea situatie pentru ca stiu ca este GROAZNICA!
Dar vreau sa fiu alaturi de tine, sa mai vorbim etc
id-ul meu ar fi: iggnore_you
si sper ca raspunsul meu te-a ajuat >big grinbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si da,
din pacate TPU nu a postat tot raspunsul meubroken heart

ai grija de tine>big grin

| rebecca_9144 a răspuns:

Gaseste alt prieten.isi bate joc...

| madalina_2095 a răspuns:

Cred ca isi bate joc de toate fetele.ar trebui sa-l uiti. e greu, dar incearca sa-ti faci alti prieteni. Poate asa iti va fi mai usor...ideea e ca nu merita sa suferi pentru el