| anonim_4396 a întrebat:

ca sa imi puteti raspunde la intrebare trebuie sa stiti toata povestea. deci:
mie imi place de un baiat care imi este cel mai bun prieten si el m-a rugat sa il combin cu o fata care mi.e prietena. fata aia nu l.a placut si el a inteles asta
intr.o seara eram doar noi doi pe banca si vorbeam, radeam, glumeam si el a zis ceva de genul : "pot sa iti spun ceva?" "da! de ce nu?" "mi-a placut de tine si am inceput sa te plac iar dupa ce m-ai ajutat cu andreea (prietena mea) iar eu am ramas masca si nu prea stiam ce sa zic si am zis : " mie imi place de tine dinainte sa te ajut cu andreea" " vrei sa fii prietena mea?" eu stiam aproape totul despre el inclusiv ca era cu doua fete in acelasi timp si nu ii placea de nici una dintre ele si nu prea stiam ce sa fac si am zis " da dar sa stii ca cu mine nu prea poti sa faci asa cum ai facut cu astea doua"

si peste 3 luni imi da mesaj ca s.a impacat iar cu una dintre ele.Eu acuma sufar pentru ca pe parcursul relatiei cred ca m.am cam indragostit de el...ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Păi dacă ai văzut că era cam "șmecheraș" de ce ai acceptat să fii cu el? trebuia să-ți dai seama, dar na. dacă erai îndrăgostită - dragostea te orbește. Acum n-ai ce face, e foarte greu să fii îndrăgostit de cineva și să nu-ți pese că acel cineva "nu mai e al tău". E greu să-l uiți, nu ai cum să nu suferi, încearcă să găsești altul și lasă timpul să-și facă treaba. big grin

1 răspuns:
| Danysan a răspuns:

Renunta nu e de tine daca te iubea si era sincer statea doar cu tine. Astia care umbla cu 100 sunt patetici -nu te merita -e aiurea ca te-ai indragostit de le si e naspa -.:-D Funda?