| anonim_4396 a întrebat:

Care sunt riscurile ca prezervativul sa se rupa in timpul actului sexual?

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Se rup prezervativele proste, expirate sau puse prost (carora nu li se lasa destul spatiu in varf pentru a colecta sperma).

| catthshshshs a răspuns:

Depinde foarte mult de tipul prezervativului, daca el este de proasta calitate e posibil sa se rupa. Cele mai bune sunt Durex, iti spun din proprie experienta. Lipsa lubrifierii sau o lubrifiere insuficienta duce la ruperea lui.Insa daca este de calitate, nu se va rupe.

| Vreau sa mi se stearga contu a răspuns:

A luat un baiat o cutie de durexlaughing
a facut sec cu pr lui, a facut a2a oara s`a rupt prez laughing cica s`a auzit tare ca si cum s`ar fi spart un balonlaughing al 3lea la fellaughing din aceeasi cutielaughing el e cu pr lui de 3 lunilaughing eu cu pr meu de un an jumate, sex am facut dupa ceva timp de relatie, nu ni s`a intamplat niciodata sa se rupa prezhee hee

| Robert5678 a răspuns:

Cand nu facem sex cu prezervative, ne facem griji ca ne imbolnavim, Cand facem cu prezervativul, ne facem griji ca se rupelaughing. Decat sa stai mereu cu frica in san, eu zic mai bine nu ne mai inmultimbig grin