| bennnny a întrebat:

ce sfaturi imi puteti da ca sa trec peste o despartire si sa uit de persoana pe care o iubesc cu adevarat si care e totul pentru mine si sa ma concentrez asupra lucrurilor mai importante...deocamdata...?

Răspuns Câştigător
| IsabelaIssa a răspuns:

Nu prea au rost sfaturile, pentru ca oricum nu cred ca o sa tii cont de ele. Tu esti singurul care iti poti controla mintea. E greu, dar cu mult exercitiu se poate. Tu singur iti poti goni din minte anumite ganduri sau le poti readuce. Totul depinde de tine.

6 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Numai timpul rezolva asemenea probleme.

| Doub a răspuns:

Bei o bere si te uiti la un meci.winking

| Eduard619 a răspuns:

Cel mai bine fa ce iti place cel mai mult si incearca sa te gandesti cat mai putin la persoana respectiva, daca te iubea asa de mult erati inca impreuna happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iesi cu prietenii pe afara, fa alte activitati, ocupa-ti timpul cu alte lucruri.La mine functioneaza sa citesc carti, multe pe laptop in format pdf, filme si mai ales sa joc jocuri online pe calculator cu prietenii si nu numai.

Răspuns utilizator avertizat
| xDirectioner5 a răspuns:

Incearca sa petreci mai mult timp cu prietenii si persoanele care iti transmit o stare de spirit pozitiva. in timp, o sa o uiti. timpul le vindeca pe toate, incet si dureros, dar o face, crede-ma. happy sper sa iti fie bine... stiu prin ce treci.