| Dienutzaa a întrebat:

Cum pot sa trec peste o despartire? Tineam enorm la el dar s-a despartit de mine. sfaturi va rog? multumesc funda :*

Răspuns Câştigător
| BlueViP a răspuns:

Amintesteti de momentele frumoase, plangi pana te saturi si apoi gandeste-te doar la partile urate. Asigura-te ca daca plangi, sa fie pentru ultima data pentru acel baiat. Iesi in oras, iesi cu prietenele, cunoaste oameni noi, ia-ti un catel care sa-ti ofere un anumit soi de iubire, sau ia o pauza de la rutina zilnica si relaxeaza-te la tara.

| AgathaRo a răspuns (pentru BlueViP):

Face scurt-circuit si nu-i prea bine. O sa isi faca ochii cat 2 "sepe" mari.

9 răspunsuri:
| h3r a răspuns:

Accepți situația, trebuie să fii conștientă că s-a terminat, nu se mai poate.
Nu poți trece cu vederea așa ușor, dar pe parcurs te vei obișnui...și vei uita.

| AgathaRo a răspuns:

Poti vorbi cu Dr Phill, socializeaza, povesteste nu doar posta intrebarea si dupa 2-3 zile citesti. Raspunde, argumenteaza comentariile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi in vizita la prieteni, bunici, undeva afara din localitatea ta, care e motivul despartirii?

| Vi003 a răspuns:

Lasa-l in pace, e la timpul trecut acea relatie. Capul sus, viata merge inainte!

| BlitzLikeXd a răspuns:

Aminteste-ti de momentele frumoase cu el in relatie

| AdYtZu189 a răspuns:

Nu are rost sa suferi dupa el daca s-a despartit acum de tine e mai bine gandeste-te daca... dau un exemplu daca ai fi avut un copil cu el si s-ar fi despartita atunci de tine ar fi fost mult mai rau pana la uram tot se intampla bine ca s-a intamplat acum si nu prea tarziu

| xUnderground a răspuns (pentru AdYtZu189):

Nu cred ca are mai mult de 15-16 ani, daca nu stie sa treaca de o despartire, de unde copil?

| xKaNzYx a răspuns:

Ocupati timpul cu prieteni apropiati, si daca poti chiar sa iti faci un alt prieten cu asta poti uita pe fost si chiar sa ii faci in ciuda daca vrei asta... sper ca te-am ajutat big grin... funda?