| Babyspion007 a întrebat:

Cum aflu daca prietenul meu cel mai bun ma iubeste? Si daca ma iubeste ce supriza frumoasa sa ii fac? Fundaa happy

3 răspunsuri:
| stark47 a răspuns:

Daca e prietenul tau cel mai bun, nu te iubeste.este DOAR prietenul tau.ca sa fii totusi sigura, de ce nu vorbesti despre asta cu el. apoi pentru o surpriza mai pui o intrebare

| Ycu a răspuns:

Presupun ca daca e prietenul tau cel mai bun poti pur si simplu sa il intrebi dar nu direct, poti sa ii zici ceva gen "Mai x, ti-a placut vreodata de mine?", daca raspunsul este da il intrebi "Si acum iti mai place, vreau sa imi raspunzi sincer." Daca tot da este raspunsul, il inviti intr-o seara afara, numai voi doi, si cand o sa ramaneti singuri undeva unde numai trece lume etc etc, il saruti dulce. Eu asa as face big grin. Asta daca iti raspunde da la ambele intrebari, daca nu... asta e. tongue Ramaneti doar prieteni. Cheers.

| aleeeee93 a răspuns:

Ti-a dat vreun semn? Tu il iubesti pe el banuiesc. Poate asta te face sa confunzi anumite sentimente pe care le are el fata de tine.Din moment ce e prietenul tau cel mai bun inseamna ca se comporta foarte frumos, asa sunt prietenii, dar tu in calitate de prietena trebuie sa il intrebi clar ce simte.Nu ai cum sa iti dai seama altfel.Doar intrebandu-l! pentru ca din alte gesturi sau vorbe ai putea sa confunzi sentimentul de prietenie cu iubirea!