| ingrydutzza1999 a întrebat:

:*, cum imi dau seama daca unui baiat ii place alta fata?
care sunt semnele? adica l-am intrebat daca ii place de ea si a zis ca nu si nu avea dc sa ma minta adica eram decat noi 2 cand l-am intrebat,nu mai era nimeni deci nu avea dc sa ii fie rusine sa imi zica adevarul,dar parca tot mi se pare ca o place dar nu sunt sigura,daca ii place de ea sau o vede decat ca pe o fata draguta si atat,si mie imi place mult de el,si lui ii placea mai demult dar acum nu stiu adica,uneori vorbeste cu mine,uneori nu,uneori ma i-a in brate alte ori nu,uneori ma baga in seama,uneori nu,,si uneori vrea sa vb mult pe facebook si alteori nu,desi mi-a luat apararea de cateva ori,deci ma puteti ajuta va rog, cum imi dau seama daca ii place alta fata si cum imi dau seama daca ma mai place pe mine,? pup, FUNDITA :*

7 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Uneori am senzatia ca sunt singura care traieste intr-o lume in care oamenii vorbesc...cand citesc postarea ta ma vad intr-o lume surdomuta,in care ghicim dupa semne ce-a vrut sa spuna celalalt si-i raspundem tot prin semne,vorbim pe fb,dar ne ingrijoreaza privirile lui catre o alta fata,alt semn!
Zau,e culmea!laughing
Ca sa nu te zapacesti complet,pleaca de la dezamagirea cea mai mare intotdeauna.
Gandeste-te ca nu te place deloc pe tine si o place pe ea,cum vei reactiona?
Te asigur ca daca comportamentul tau va merge pe linia asta,s-ar putea ai surprize placute.
Pentru ca el a simtit in mod sigur ca-l placi si va fi surprins sa descopere ca nu mai esti asa receptiva la persoana lui,asa ca se va apropia din nou,sa afle motivul,sa nu faci greseala sa-i zambesti satisfacuta din prima!
Sau,cea mai sumbra previziune,daca intr-adevar nu simte nimic pentru tine,macar iti pastrezi demnitatea si-l lasi sa-si vada linistit de cine i-o place,poti face si tu exact acelasi lucru!
Deci, iti repet, comporta-te ca in cele mai neplacute previziuni ale tale si nimic mai rau de-atat nu se va putea intampla, dimpotriva, te vei lamuri mai repede cum stau lucrurile!

| neutrino a răspuns:

Tie iti place numai de el, sau iti plac si alti baieti?

| 69AnonimuS69 a răspuns:

Simplu, poate nu-i place de nimeni, dar il poti face sa se indragosteasca de tine... Cum? Daca nu ai 7 ani si asta nu-i drama de gradinita atunci iti vei da seama singurawinking. Succes!
P.S.: Baietii incearca sa iasa in evidenta fata de fetele pe care le plac facand prostii sau chestii non-sens... Asta ar putea ajuta (Am zis, in cazul in care asta nu-i drama de gradinita laughing )

| SUMO a răspuns:

Iti zic eu cea mai simpla metoda care nu da gres nici odata te duci la el si prima data ii spui ce simti apoi daca simte si el la fel

| JeZeNNN a răspuns:

Cel mai bun sfat e sa-l primesti de la un baiat si unui baiat cand ii place o fata se da in spectacol se da mare si tare ca el e smecher si nu stiu ce chiar daca te place asta nu inseamna ca trebuie sa iti spuna poate e timid cine stie si cel mai bine e sa vorbesti deschis cu el big grin ca il placi etc.

| Sezonul3 a răspuns:

Dupa felul cum scrii e clar ca esti cam mica, si deci trebuie sa ai grija ca iubirea asta la 14-15 ani uneori e periculoasa, dar uneori nu. Apoi ar trebui sa mai stii ca 2 oameni se pot minti cu foarte mare usurinta cand sunt fata-n fata uneori, uneori nu.Si o alta chestie – noi barbatii suntem uneori lipsiti de rusine, iar alteori la fel.In fine.Ce sa-ti spun – e incurcata rau povestea asta a ta, iar eu ma pricep sa dau uneori sfaturi bune, dar uneori nu. Sper ca te-am ajutat.