| Panteraa a întrebat:

Cum pot scapa de timiditate intr-o relatie? Sunt cu un baiat de aproximativ o luna si inca sunt timida. Cand ne intalnim nu prea avem ce discuta, suntem mai tacuti. As vrea sa pot vorbi cu el orice pentru ca tin la el foarte mult, dar ma impiedica timiditate. Nici nu vreau sa ma gandesc ca as putea sa il pierd din cauza asta. Am 15 ani si el 16 daca ajuta la ceva.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La scoala este altceva, sunteti urmariti de o gramada de ochi, ar cam trebuii sa nu faceti publica relatia voastra, o sa ajungeti in gura tuturor barfitorilor, cauta sa va intalniti de mai multe ori undeva unde sa fiti numai voi doi, incetul cu incetul o sa va dati drumul la vorba, despre muzica, despre filme, chestii de-ale voastre, succes!

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Timizi suntem cu toti clar,uni mai mult alti mai putin,dar totul e sa inceapa sa vorbeasca o persoana cu tine in timp vei deveni vorbareata,la varsta voastra relatia e una de prietenie care implica mai mult partea emotionala de aia e important sa comunicati intre voi, glumeste cu el,vorbeste cu el daca te place va vrea sa vb cu tine e totusi o luna in care va vedeti nu o zi, doua, poate in viitor veti face si primul pas spre sex ca si el conteaza desigur dar asta cand o sa vreti el ca baiat o sa vrea cand ajunge la pubertate, asta e de viitor, desi eu unu cred ca relatile astea au doar o baza de simpla prietenie nu de relatie serioasa

| Danysan a răspuns:

Trebuie sa te gandesti in felu urmator -Nu trebuie sa par ceea ce nu sunt.Acum uite de ce am spus asta.Vb cu el despre absolut orice, esti cu el si trebuie sa te interesezi.Nu incerca sa nu zici ceva aiurea sa pari ceea ce nu esti.O relatie nu e doar miere. daca ai incredere in el puteti vb de orice.Incepe-ti de la lucrurile marunte si apoi vb despre orice. Iubita sau iubitu trebuie sa iti fie ca un fel de Prietena -sa vb cu ea orice, sa razi sa fi relaxat.Total gresit sa te comporti ca o perfecta/t si de fapt sa iti ascunzi adevarata fata. Uite ceva simplu :Iubire azi am dormit pana la 1. De ce cum -Pai te visam pe tine si nu voiam sa ma trezesc laughing.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este de apreciat ca ti-ai spus varsta, nu-l privii in ochi atunci cand conversezi cu el, cu timpul ai sa te inveti cu prezenta lui, cam de cate ori v-ati intalnit pana acum?

| Panteraa explică (pentru anonim_4396):

Cam de 4 ori am iesit cu el, dar ne vedem la scoala zilnic

| anonim_4396 a răspuns (pentru Panteraa):

La scoala este altceva, sunteti urmariti de o gramada de ochi, ar cam trebuii sa nu faceti publica relatia voastra, o sa ajungeti in gura tuturor barfitorilor, cauta sa va intalniti de mai multe ori undeva unde sa fiti numai voi doi, incetul cu incetul o sa va dati drumul la vorba, despre muzica, despre filme, chestii de-ale voastre, succes!

| Hexiled a răspuns:

PAi e simplu mai ales ca esti cu el fa glume sau intreaba-l si tu ceva acolo sau ia-l la inbratisari si o sa dispara + ca e prietenul tau si daca gresesti te iarta Funda?

| AnalbagBannatPeNedrept a răspuns:

Nu aveti ce sa vorbiti pentru ca aveti personalitatea unor cartofi si zero pasiuni. si, cum merge scoala? bine. la tine tot bine? mdea...

| BabyGiirl a răspuns:

Fii nebuna! Stramba-te la el, ciupeste-l, vorbeste-i amuzant, gen pitigaiat cand il imiti, razi si ia-l in brate.