| AnyAnutza a întrebat:

Dau funda! Iubitul prietenei mele se poarta din ce in ce mai indiferent cu ea.Sunt de 1 an impreuna. De la un timp se inteleg din ce in ce mai rau. Adica el nu o lasa pe ea sa stea pe afara cu prietenii ei ( baieti si unele fete) dar el iese cu prietenii sai (baiati si iubitele prietenilor) si in plus daca nu il asculta o ameninta ca se despart (eu cred ca el nu are incredere in ea) ea plange pentru ca il iubeste mai mult decat viata ei. Nu poate trai fara el. Cand s'au despartit pentru o saptamana( era sa moara a luat'o salvarea a dus'o la spital etc. El o iubeste cu adevarat de fiecare data cand se despart sau se cearta nu se duce la alta sau sa aiba vreo relatie cu alta fata. Tot la ea se intoarce. Am aflat ca el e sfatuit de cineva care vrea sa'i desparta dar el nu stie ca aceea persoana vrea sa'i faca rau si din acest motiv exista si schimbarea lui de comportament.

Ce poate face ea ca sa nu se mai certe cu el si sa aiba o relatie bazata pe incredere reciproca? Ei de iubesc mult dar "altii" se baga in relatia lor si el nu realizeaza lucrul acesta. Multumesc ca ati citit pana la capat sau macar pe jumatate.big grin

Răspuns Câştigător
| ParadiseCaroline a răspuns:

Daca ar fi cum zici tu, ca el o iubeste nu ar exista aceasta lipsa de incredere plus faptul ca el apleaca urechea la tot ce zic asa zisi prieteni. Daca sunt certuri periodice sfatul meu sincer ar fi sa se desparta de el pentru ca nu o merita. Daca se comporta asa avand in vedere ca sunt doar de 1 an gandeste-te dupa ce trec mai multi poate va ridica si mana la ea.Sincer nu suport femeile care isi calca demnitatea.Asa e parerea mea.

| AnyAnutza explică (pentru ParadiseCaroline):

Da, nici eu. Am sfatuit'o sa il uite sa se desparta dar nu ma intelege. pur si simplu nu poate trai fara elstraight face Da mersi mult pentru raspuns:*

| ParadiseCaroline a răspuns (pentru AnyAnutza):

Nu ai pentru ce, ea ar trebui sa se gandeasca ca e lumea plina de baieti si la un moment dat il va intalni pe cel care trebuie si care se merita reciproc.Am avut si eu o astfel de prietena, foarte "disperata care era capabila sa se sinucida daca o parasea.Si ghici ce? Acum e cu o alta persoana de 2 ani se inteleg si a ajuns la vorba mea.