| Juliss a întrebat:

De 2 luni am o relatie cu un baiat cu 12 ani mai mare decat mine si la inceput mi-a spus ca nu se grabeste sa facem dragoste,dar de cateva zile a inceput sa faca anumite gesturi mai tandre pe care nu le facea pana acum,nu ma deranjeaza neaparat, dar nu ma simt pregatita sa facem dragoste si nu as vrea sa ne certam din cauza asta. Stiu ca nu trebuie sa o fac obligata si nu vreau sa-l supar. Help me! sad Funda big grin

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate nu vrei sa va certati din aceasta cauza dar trebuie sa discutati despre acest lucru. Daca acele gesturi tandre reprezinta atingeri intime care te duc cu gandul la sex atunci probabil vrea sa iti dea de inteles ca isi doreste sa faca sex cu tine. Ori daca tu nu esti pregatita pentru asa ceva e foarte normal sa ii pui in vedere acest lucru. Ii poti spune ca nu esti pregatita, ca iti vine greu sa faci sex mai ales simtindu-te constransa de imprejurari. Explica-i ca va fi mult mai bine pentru amandoi daca totul ar veni de la sine si cand este vorba de tine. El te va intelege daca te iubeste iar daca nu te va intelege, ba mai mult, daca se va isca o cearta intre voi atunci poti fi sigura ca nu te considera decat o femeie cu care sa iti satisfaca poftele carnale. Si in acest caz nu vad pentru care motiv sa plangi dupa el. Presupun ca vrei sa fii iubita lui, nu un obiect al placerii.

10 răspunsuri:
| Nextone a răspuns:

Si eu am o relatie de o luna cu un baiat cu 9 ani mai mare decat mine si mi-am pus aceeasi intrebare la inceputul relatiei. Poti vedea ultima mea intrebare, daca vrei sa afli mai multe.Pur si simplu m-am indragostit de el la maxim laughingAsa am stabilit si noi la inceput sa nu ne grabim...dar nu am reusit sa ma abtin nici eu nici el si am cedat.Nu s-a schimbat nimic dupaceea, ne intelgem la fel de bine.Acum depinde de persoana.Fiind la o anumita varsta are nevoie de chestiile astea, dar nici tu nu trebuie sa te fortezi. Bucura-te de momentele tandre petrecute impreuna dar pana la un punct.Bafta!

| AnnnaMarrria a răspuns (pentru Nextone):

Eu sunt cu un baiat de 9 luni, cu 8 ani mai mare decat mine. si tot asa si noi, am zis sa ma astepte deoarece eram prea mica pentru asta..si m-a inteles, m-a asteptat 8 luni fara sa ma insele si intr-o seara am cedat...deoarece,m-a luat valul laughing
nu-i frumoasa iubirea? laughing

| neutrino a răspuns:

Doar nu crezi ca el pierde timpul cu tine numai pentru a te privi. Pacat de tine!

| Alcyon a răspuns:

E prea mare pentru tine. Barbatii normali de varsta asta vor familie, copii etc, nu sa bage in pat minore de 16 ani. Singurii care fac asa, sunt afemeiatii si frustratii care nu pot avea o relatie cu o femeie de varsta lor, si atunci se orienteaza catre fete mai micute si mai naivute, gandind ca-s mai usor de convins.

| DulceLup a răspuns:

Dar tu ce varsta ai? Sper ca esti majora...

| Juliss explică (pentru DulceLup):

Nu chiar. Am 16 big grin

| DulceLup a răspuns (pentru Juliss):

Atunci incearca si tu cu unul de varsta mai apropiata. 17, 18, 19.

28 de ani e deja prea mult.

| Juliss explică (pentru DulceLup):

Se spune că inimii nu-i poți poruncii. Eu chiar îl iubesc și nu vreau să stricăm relația, de aceea am și apelat la TPU big grin

| Dy2000 a răspuns:

Fiind mai mare cu 12 ani decat tine cred si eu.Insa ar trebui sa stabilesti cu el chestiile astea de la inceput. Daca te iubeste te asteapta. Daca te santajeaza si nu vrea sa te astepte vrea un singur lucru...si atat.Gandeste-te bine.

| Mihaella262 a răspuns:

Buna, poate el intr-adevar nu se grabeste, dar totusi este barbat si este normal sa se gandeasca si la lucrurile astea. Dar daca tu nu te simti pregatita, poti sa vorbesti cu el si sa ii spui chestia asta, nu cred ca se va supara, din moment ce este mai mare cu 12 ani decat tine. Ma refer ca are posibilitatea de a te intelege. Succes! :*winking