| Biaa_9425 a întrebat:

happy Deci am fost cu prietenul meu 6 luni, eu am 15 ani iar el 17.La o saptamana dupa ce ne-am despartit, (dintr-o cauza banala), m-a intrebat daca vreau sa ne impacam, dar stiind ca mama mea nu este de acord cu noi 2 i-am zis `nu`straight face in seara aia de suparare a intrebat-o pe cea mai buna prietena a mea daca vrea sa fie cu el, la care ea i-a raspuns `da`. wtf :o! m-am socat.am rupt legatura cu amandoi, pe el simteam ca il urasc, pe ea o simteam o tradatoare pentru ca stia cat il iubesc. a doua zi el m-a cautat, si-a cerut iertare in toate felurile si mi-a zis ca ii va zice si prietenei mele ca a gresit si ca a intrebat-o asta intr-un moment tensionat. l-am inteles. dar pe ea? azi, la o luna de cand nu mai vorbesc cu ea mi-a trimis un mesaj in care si-a cerut iertare, am fost mirata! voi credeti ca ar trebui sa o iert? eu cred ca totusi da... vreau parerea voastra! multumesc

5 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

E una din legile nescrise ale prieteniei sa nu atingi iubitul sau iubita celui ce ti-e prieten.
Tu ai fi putut sa spui da, asa cum a spus ea?
Eu n-as putea s-o iert.
Tu decizi.

| alonet a răspuns:

Pai ca idee e mai sanatos sa o ierti doar sa stii ca astfel de situatii se intampla des intre fetele care isi povestesc trairile cu iubiti ce ii au, asa ca poate sa iti fie prietena doar nu ii mai povesti toate intimitatile tale ca ea traieste prin ele si, si le doreste si ea pentru ea, sa ai o viata buna, si cauta sa asculti de parinti indiferent cat de absurd ti se par, ei au trecut o data prin viata asta

| Tweetymrrr a răspuns:

Păi de ce l'ai refuzat? Tu îl iubeşti pentru părinţii tăi sau pentru tine? Într'adevăr şi părerea lor contează,dar cred că ar trebui să le spui că deşi ei nu sunt de acord, tu tot pe el îl placi.
Poţi să o ierţi, dar să nu mai ai atât de multă încredere în ea.Cine ştie când va proceda la fel şi te va face să suferi...
Zi faină.

| byoana a răspuns:

Buna, poate prietena ta il iubea si pur si simplu nu a rezistat sa ii zica,, nu", dar uh fa ce simti, adica daca tie dor sa vb cu ea impacate cu ea, dar daca inca simti ura pentru ea las-o balta.Gandeste-te daca prietena ta te-a mai dejamagit vreo data si in functie de raspuns iti poti alege si raspunsul final.Doar tu poti sa raspunzi la intrebarea ta, deoarece uh iti cunosti prietena.
Bafta!
Te-am pupat!

| diiiiiiia a răspuns:

Nu stiuh.
si eu am patit ceva asemanator.
dar chiar nu am iertat`o pe prietena mea.
intr-o zi am fost plecata iar,, gasca " a iesit fara mine.
si cea mai buna prietena a mea se dadea la pr meu.
am aflat asta de la o alta fata.
si tot statea pe langa el.
si ii facea gesturi
si m`am simtit prost cand am aflat asta.
i-am spus ca sunt mai gelosa
si ca nu`mi place sa mi se ia ce`i al meu
si ea a zis ca nu se intampla nimic intre ei.
dar am incetat sa-i mai spun ei toate secretele mele.
nu stiu acum tu faci cum crezi dar eu zic cati-a gresit destul incat sa
nu mai pui atata suflet in prietenia cu ea
faci cum vrei
bafta
te-am
pupat:*