| Tasya05 a întrebat:

Deci, de unde sa incep. De la un timp viata mea a devenit o mizerie, si asta numai din cauza unui baiat oh go on. Vara asta mi-am petrecut majoritatea timpului la tara, la bunici, la veri etc.. Bineinteles ca m-am imprietenit cu baieti, fete acolo, m-am bagat in tot felul de anturaje proaste. Am avut o relatie cu un baiat care era mai "golan" "fustangiu", totusi, am tinut si inca mai tin enorm de mult la el. Faza e ca, el avea prietena. Am fost impreuna vreo 2 saptamani, pe "ascuns". Apoi, a aflat tot satul, si, eu eram prietena cu fosta lui iubita. In fine, s-au despartit, noi doi am fost impreuna. Am inceput sa ne apropriem din ce in ce mai mult, chiar prea mult pentru varsta noastra (eu 14, el 15 ). Mergeam la el acasa, stateam toata ziua impreuna, dar totusi nu s-a intamplat NIMIC. Acum, marea problema : Au aflat parinti. Mai ales ca, tata il cunostea pe tip drept mare vagabont. Apoi, un idiot pe care noi doi il consideram "prieten" i-a spus tatalui meu, ca eu am facut sex cu acel tip, la el acasa. straight face||||||||||| Chiar daca nu era adevarat oh go on. Bineinteles ca ai mei au "explodat", au urmat zile de "groaza" certuri cu parintii baiatului, circ mare. Acum, numai vorbesc cu tipul, chiar daca tinem mult unul la celalalt. Faza e ca, increderea parintilor inca ma chinui sa o recastig, si nu reusesc. Ce sa fac?:-s

8 răspunsuri:
| h3r a răspuns:

Să nu mai dai vina pe un băiat că ai o viață de căcat! Tu nici măcar n-ai gustat din ea, te rog!

Te cumințești de azi înainte, măcar să le arăți că îți pare rău, că la capitolul „încredere" mă îndoiesc că vei reuși.
Nu mai repeta prostia asta dacă îți pare rău, că uite unde s-a ajuns din vina ta, că nu te bucuri de copilărie și nu-ți asculți părinții...

Pentru tot ce simți acum...tu ești de vină!

| Wøodenpints a răspuns:

Ai în jurul tău oamenii pe care-i meriți. E inutil să te plângi, deoarece au fost alegerea ta.
Acum taci și suportă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune-le parintilor sa te duca la ginecolog sa faca un test ca sa le demonstrezi ca mai esti virgina si ca n-ai facut nimic cu pustiu'.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

What? (adjectiv sau adverb ia-o cum vrei )
Femei femei, e plina lumea de nebune,
Cine v-a adus pe lume, cine oare v-a facut?
Femei femei, e plina lumea de nebune,
Cine v-a adus pe lume, cine oare v-a facut?
Dar la tine nu se potriveste cantecul respectiv deoarece si pentru ca nu esti decat o..., daca vrei sa scapi de acest calvar arata postarea tatalui tau

| Raiiiisa a răspuns:

La 14 ani sa spui ca viata ta e o mizerie, e cam aiurea.
Deci daca tot ai mers la sat si stiai cum stau lucrurile pe acolo(ca stie toata lumea si cand mergi la toaleta)trebuia sa stai frumos pe curu' tau.Si nici macar nu ti-a pasat ca el avea prietena,care era si prietena cu tine,da bine asta nu mai conteaza.

Acum cu parintii tai o sa-ti fie destul de greu,mereu o sa aiba dubii cand le spui ceva pentru ca si-au pierdut increderea in tine.Te-au lasat sa te distrezi,iar tu te-ai "distrat" de mama focului.
Oricum daca tu spui ca nu ai facut nimic cu el,ei ar trebui sa te creada, ca doar tu esti a lor.

Ai grija data viitore, cand faci ceva, stii doar tu si nimeni altcineva, nici un prieten si nici o prietena.Sa-ti intre bine in cap!

| Xenia16 a răspuns:

Am trecut si eu prin chestia asta, timpul va rezolva totul crede-ma.Sa mergi la tine acasa cel mai bine si sa vorbesti cu ei ca inainte ca si cum nu s-ar fi intamplat nimic, nu pot sta atata timp suparati. Poti sa discuti cu mama ta daca esti mai apropiata de ea si sa ii explici totul si sa o intrebi pe cine crede pe tine sau pe idiotul ala. Sper ca te-am ajutat si tine minte barfa nu se opreste niciodata si sa nu plece nici tu nici parintii tai la urechile satului.:*

| Gαηαmα a răspuns:

Pai da bine spui, din caza unui baiat...o sa-ti treaca asta cu "tinem unul la altul"si nu stiu ce, in fine.
Vorbeste cu parintii tai frumos, asa cum isi doresc si ei, ca un copil.Tu oricum nu ai facut nimic deci...Fi alta in fapte, fi mai ajutatoare mai comnicativa...pana o sa ajungi sa explici frumos ca a fost doar o "joaca"a acelui baiat care a spus minciuna si ai vrea ca ei sa aiba incredere in tine.Depinde cum te comporti si tu.Si lasa baietii acum. Sfatul meu

| Lovetolove a răspuns:

Mai, nu stiu ce-ai face tu, dar eu. i-as da o bataie buna tipului care va parat. Cat despre parintii tai, ei te vor ierta. Esti copilul lor, ei te cunosc cel mai bine si ar trebui sa le spui ca te asteptai sa te creada pe tine, nu pe acel individ.
Lucrurile se vor aranja. Timpul le rezolva pe toate.