| rocsss123 a întrebat:

Hey, am o intrebare...totul a inceput in prima zi de scoala, cand o colega(S) mi-a prezentat un baiat(C) care la inceput nu ma atragea deloc.Adica, il consideram dragut, dar nu il consideram genul meu, intre timp, mi-a placut de altcineva, dar de ceva timp, colega aia a mea, S., tot batea apropouri, cum ca eu si cu C ne portivim...ma rog, chestii de genu asta, iar eu voiam sa aflu mai multe despre el, si voiam chiar sa il cuplez cu fata pe care o placea el atunci(L), dar S. nu ma lasa, ci imi spunea ca eu ma potrivesc mai bine cu el.Intr'o zi, mi-am dat seama ca imi plc de el, de fapt, S, si'a dat prima seama, si de atunci ma tot bate cu el la cap, imi tot spune ce ii place lui si ce nu, iar odata, mergeam acasa cu S, iar T, era in spatele nostru si asculta ce vorbim, noi,,,bineinteles, nu stiam asta, la un moment dat, ne'a speriat, intrebandu'ne despre ce vorbim, iar eu i'am spus ceva de genu:'te barfim", el nu s-a mai bagat, insa, S. mi-a zis ca uneori ii mai povesteste lui C despre mine, odata, chiar s-a ofticat ca l-a strigat Roxy, iar alta data, chiar el a intrebat ce fel de persoana sunt. Faza e ca S mi-a spus ca, c ma place, ca se mai uita dupa mine, chiar daca nu ma tachineaza, dar, odata l'am tachinat si eu, dar s-a suparat si atunci cand a aflat ca sunt suparata ca nu stiam ca se supara asa repede, i'a zis colegei mele, S. sa imi spuna ca nu e suparat pe mine.Nu stiu, oare ma place? S a zis ca l'aintrebat, iar el a zis ca nu stie, dar ca si'a dat seama ca eu il plac.Va rog ajutati-ma, dau funda happy

4 răspunsuri:
| BlackheartQueen a răspuns:

Eu cred ca te place. Ar trebui sa vorbiti, sa va intalniti, sa incercati sa va cunoasteti mai bine. Puteti sa va intalniti mai multi, tu, prietena ta, care vad ca il cunoaste foarte bine, si el. Bafta!

| Azµre a răspuns:

Te place, dar nu există comunicare, aia e problema ceea ce duce la lipsa de încredere.

| shadow222 a răspuns:

Te place dar nu are incredere inca in tine castigai increderea repede tipu te iubeste

| AncaAncu a răspuns:

I-ai ID sau contul de facebook si vorbeste direct cu el. E bine ca aio prieteni care sa te ajute in reletii. Vorbeste cu el si intreaba-l daca vrea sa incercati sa fiti impreuna, de proba. Noroc!