| anonim_4396 a întrebat:

Este vorba despre mine si iubitul meu. Ne-am certat. Astazi am fost cam ocupata si nu am putut sa ne vedem asa ca a ramas stabilit ca pe seara la ora 7 sa il sun sa vorbim la telefon(intre timp pana la 7 el era cu prietenii lui plecat la o cafenea). Eu ajungand destul de tarziu acasa, m-am bagat la dus si am stat cam o ora iar in timpul asta el suna ca disperatul iar eu nu am auzit telefonul pentru ca eram in baie si nu i-am raspuns. Bine-inteles ca l-am sunat dupa si i-am explicat... era plin de draci si foarte nervos ca de ce nu i-am spus ca intarzii ca mai statea la cafenea cu prietenii lui ca si asa ii neglijeaza din cauza mea si ca sunt nesimtita ca nu l-am sunat si ca a asteptat dejeaba timp de o ora... straight face Mi-a vorbit foarte urat, mi-a zis ca "mars" m-a injurat si etc. Aproape ca imi venea sa plang. sad Apoi mi-a inchis si a plecat inapoi la prietenii lui. Iar eu acum stau si ma gandesc de ce face asa?! Nu mi-a vorbit niciodata in halul asta! De suparat se mai supara el pe mine dar nu asa ca acum. Este foarte suparacios. se supara din orice mic lucru straight face Acuma intrebarea mea este ce atitudine sa iau? Ce sa fac? Cum sa ma comport? Chiar nu stiu ce sa mai fac crying Voi cum ati proceda? Ce parere aveti? dau FUNDA la cel mai bun raspuns! Multumesc!

Răspuns Câştigător
| alinutzaa2 a răspuns:

Buna pai ce sa zic poate s-a saturat de tine sau nu te mai iubeste la fel de mult ca la inceput, sunt foarte multe variante. Eu zis ca ai facut foarte bine ca la-i sunat dupa nu era de ce sa-l deranjeze in felul asta, in primul rand e aiurea ca el pune prieteni pe primul loc si nu pe tine, Niciodata nu se spune la o fata ca iti neglijeaza prieteni din cauza ei suna aiurea. Eu zis sa stai de vorba cu el si daca nu se schimba pune punc relatiei nu-i permite sa vorbeasca asa cu tine, iti dai seama daca el face asa de acuma apai mai tarziu ce va face? Iti zic eu ori se va desparti de tine, ori iti va vorbi tot mai urat pana te saturi tu de vorbele lui si pui punct relatie.

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

S-a speriat foarte tare. Probabil tu esti in general o persoana responsabila, care se tine de promisiuni. Si nesunand la ora stabilita, el nu a putut lua in considerare faptul ca nu ti-a pasat si n-ai sunat doar fiindca nu te interesa promisiunea, a banuit ca ai patit ceva grav. Iar apoi, cand a vazut ca totul e in regula si ca a fost doar nepasare fata de persoana lui s-a enervet excesiv. Nu e normal cum s-a comportat, chiar daca s-a simtit ultimul om, nu trebuia sa te jigneasca. pana la urma, trebuia sa accepte ca nu reprezinta un om fata de care sa iti tii promisiunea, ca pentru tine un dus e mult mai important decat cuvantul dat in fata lui. Daca ii convine asta este, daca nu poate accepta umilinta, pleaca mai departe, dar fara jigniri.
Acum sunteti intr-o situatie dificila, ambii ati gresit extrem de mult, nu puteti lua nimic inapoi si probabil relatia se sfarseste. Eu nu as accepta sa imi vorbeasca cineva asa. Nici nu as accepta, in locul lui, sa mi se spuna:aa, am facut un dus, nu mi-a pasat de ce iti promisesem, tu nu insemn nimic in fata mea, cuvantul meu fata de tine nu are nici o valoare. In cazul asta as concluziona ca partenerul meu nu ma respecta si nu este un om de onoare.
Nu stiu cum sa reactionezi, eu personal as merge pur si simplu mai departe fara sa mai sun, cautandu-mi un barbat pe care sa-l respect, fata de care promisiunea sa-mi fie sfanta.

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Da tu ceai facut fata draga 1 ora in dus? te-ai masturbat a? normal ca e suparat, iti bati joc in ultimul hal de el, bietul numai el stie ce e in sufletul lui, asa greu iti era sa ii spui ca nu va mai vedeti, nici 3 sec nu-ti lua sa scrii mesaj bine ca aveti smatphone dar nu stiti sa trimiteti mesaj, jallnic, si sincer e un fraier daca isi neglijeaza prietenii din cauza ta, sper sa se desparta de tine

| corbulalbrosu a răspuns:

L-as ignora minim o saptamana.Este testul la care ar trebui sa-l supui. Daca dupa o saptamana te roaga sa-l ierti inseamna ca te iubeste cu adevarat. Daca nu o face nu mai are rost sa iti dau alt sfat sau sa continui comentariul.

| neutrino a răspuns:

Eu l-as trimite pe undeva, pe la origini si mi-as vede de tineretea mea, dar fara el si fara parere de rau.