| TheSeventhSin a întrebat:

Salut, intrebarea se adreseaza in general femeilor intre 18-30 de ani si a barbatilor care au experienta pe partea de intalniri/relatii. (as prefera nici ei sa nu fie mai in varsta de 30 de ani)
Ideea e in felul urmator, eu am 24 de ani (impliniti de vreo luna si ceva) si pana acum nu am mai avut date-uri, in schimb, cumva am avut 2-3 aventuri. (nimic mai mult dupa aceste aventuri si nici nu conteaza circumstantele, ideea e ca nu le-am platit pentru asta).
Problema este ca peste cateva zile am stabilit sa ies cu o tipa in oras, ea are 19 ani si este extrem de frumoasa (zici ca e actrita).
Sigur, pana aici nu e o problema mai putin faptul ca raspunde foarte sec si de multe ori chiar da cu seen.
Am cunoscut-o pe tinder (ca orice om ce se respecta), i-am dat like (evident, ei si multor altor fete) si mi-au iesit ceva date-uri calumea. (ca o mica paranteza, eu din ce spune lumea si din ce vad si eu sunt peste medie ca aspect, arata chiar bine si o spun eu care am o stima de sine foarte scazuta).
Si cum ziceam, mi-a iesit date-ul cu ea (asta se intampla acum aproape un an), cu toate astea nu am vorbit cu ea pentru ca eu tot timpul dar tot timpul imi fac scenarii in cap de zici ca-s regizor.
Si ce mi-am zis eu "Sigur mi-a dat like din greseala ca si eu mai patesc" si n-am vorbit cu ea.
Cam la vreo 5-6 luni distanta mi-a zis un prieten sa incerc o alta aplicatie similara unde, din nou am avut iar meci cu ea.
Am zis "ma n-are cum sa fie de doua coincidenta, ceva tot e".
Pe aplicatia asta, mi se pare ca partea feminina trebuie sa-ti scrie prima altfel nu poti sa-i scrii tu.
Asa ca mi-a trimis un mic mesaj cu buna.
Am vorbit cu ea intr-un final, doar ca, conversatia nu a decurs asa cum ma asteptam eu (sau mai bine zis cum voiam eu sa decurga).
Am intrebat-o ceva legat de profilul ei de pe aplicatie, nu mai stiu exact ce specificase acolo dar stiu ca eram putin curios si mi-a raspuns sec de unde provenea treaba aia. (de fapt mi-a raspuns cu o alta intrebare).
Din pacate nu am cum sa las mesajele aici dar coversatiile au fost cam asa.
Eu scriam 3-4 fraze, ea una, eu scriam alte 5, ea imi scria doua cel mult.
Nu am scris nimic deplasat, nimic in plus (parerea mea), doar chestii basic sa zic asa. (chestii de ma interesau intr-o oarecare masura).
Dar a ramas cumva sa iesim, asta iar dupa alte cateva luni laughing) (am fost ocupat in ultimele cateva luni si nu am avut timp de iesiri sa zic).
Acum ca am ajuns la final, mi-am dat seama ca e mai mult de o intrebare, is mai multe laughing)
1.Ce vrea de la mine? Nu mi-a dat like din greseala asta e clar, deci posibil sa fie interesata intr-o oarecare masura? Dar din nou, raspunde in sictir..., deci ce vrea?
2.Ce sa fac la date? Cum ziceam, nu am fost pana acum la date-uri dar pot spune ca am vorbit la viata mea (si asta si recent) cu destule fete si ma inteleg foarte bine cu ele, le fac sa rada, unele din ele par interesate de mine, dar tipa asta nici-o treaba n-are.
3. Unde sa o duc? Ma gandeam ca la o cafenea maxim un restaurant.
4. Vreau indiferent ca ies cu ea si ma refuza sau nu, vreau sa ies in cea mai buna versiune a mea si asta pentru mine.
Ma imbrac bine, arat bine, miros bine, am pasiuni si destule zic eu, nu ma comport urat si cu toate astea ma simt inferior.
Poate imi scapa mie ceva dar vreau sa stiu, cum trebuie sa seduci o femeie? (am calitatile de mai sus dar pentru mine devin 0 doar cand ma gandesc ca e posibil sa nu ma comport ca un "fuckboy" d'ala mai stiu eu ca tipul ala din "The Fifty Shades of Grey".
O lungesc aiurea dar, nu stiu cand sa o ating si in ce fel sa nu devina "agresiune sexuala" laughing), vreau sa-mi spuneti ce ar trebui sa fac.
Nu stiu ce sa fac la momentul potrivit, sunt sigur ca o dau in bara.
Ceva sfaturi? Poate si filme/seriale ce te invata cum sa poti seduce o femeie?
Ma si uit cum unii care sunt mai urati, unii chiar mult mai prosti (nu pot sa zic ca sunt marele destept dar am terminat o facultate buna si sunt altii de nu leaga doua cuvinte si cer bani de pacanele sau motorina dar agata in draci), cu vicii urate, fara loc de munca, fara pasiuni (unii dintre ei) si cu toate astea agata fete frumoase. (si te intrebi cu ce ai gresit).
Multumesc anticipat!

6 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Eu cred ca esti cat se poate de ok pe toate planurile. Faptul ca tipa nu are habar sa comunice, sau nu vrea, nu e problema ta. laughing

Nu stiu ce sa spun, poate chiar nu ii place sa vorbeasca pe astfel de aplicatii si prefera sa iesiti in viata reala? Sau poate se gandeste mai mult ce sa scrie, timp in care tu scrii mai mult deoarece iti curg gandurile mai usor? Poate se simte coplesita sau pur si simplu nu e la fel de interesata ca tine dar tot vrea o iesire din plictiseala (sper sa nu fie cazul, deoarece imi place sa cred ca o buna parte din personajele "fuckboy", erau la inceput cu bun simt ca tine si aveau un compas al valorilor morale bine echilibrat, pana cand au dat peste mai multe experiente nasoale care i-au schimbat total).In functie de context, se poate spune ca persoanele care raspund la intrebari cu alte intrebari, denota nesiguranta pe sine.Nu poti sti pana nu o intrebi. Poate ea le-a zis prietenelor ceva asemanator cu ce ai scris tu aici, ea fiind cea care isi face scenarii si zice cat de atractiv si sigur de sine esti.laughing

Nu te mai afunda in acest obicei de a despica firul in patru, deoarece e posibil sa ai probleme si mai incolo (de exemplu pe plan sexual, sa te gandesti la toate cele in loc sa te bucuri de experienta, which sucks).

Si stai linistit ca personajul masculin principal din fifty shades e cat se poate de cringe, din tipologia toxica.Iar fetele/femeile care vor asa ceva, probabil cam tot pe acolo dau semne.

| TheSeventhSin explică (pentru dullcat):

Nici nu ai idee cum ai nimerit-o pe asta cu "sper sa nu fie cazul, deoarece imi place sa cred ca o buna parte din personajele "fuckboy", erau la inceput cu bun simt ca tine si aveau un compas al valorilor morale bine echilibrat, pana cand au dat peste mai multe experiente nasoale care i-au schimbat total)"
Pai asta simt nevoia sa fac, sa imi schimb total comportamentul din simplul fapt ca oamenii buni aparent de multe ori nu sunt apreciati.
Legat de treaba cu personajul principal din FSOG, daca-i cringe (si chiar e) de ce fetele il idolatrizeaza?laughing si pe langa asta, pe voi ce va excita cel mai mult? Am impresia ca va excita jocurile de cuvinte care duc intr-o zona sexuala mai mult.
Nu stiu, ca d'aia intreb...
Multumesc de raspuns!

| Michele7 a răspuns:

Mda, ești sigur că n-ai 15 ani? Trebuia să treci direct la subiect, chiar nu interesează pe nimeni că tu ești cel mai bun și că alții sunt urâți și proști. Să nu te comporți la întâlnire ca un țânc cu figuri sau ca o un narcisist... fără supărare, dar asta pari.

| Michele7 a răspuns (pentru Michele7):

Ca un**

| TheSeventhSin explică (pentru Michele7):

Degeaba spun care-i problema daca nu adaug putin context.
Da, sunt foarte sigur ca nu am 15, in caz contrar raspunsurile la intrebarea asta nu m-ar fi ajutat. (pe langa asta contul e facut in 2012 deci daca am 15 ani inseamna ca la varsta de 4 ani am facut contul asta, nu?)
Si dupa cum spuneam, ideea e ca ma cred inferior chiar daca probabil nu sunt.
Am facut acele comparatii desi cred ca am explicat clar ca am o stima de sine foarte proasta pentru a va intreba de ce unii care sunt sub mine din multe puncte de vedere (nu din toate punctele, din UNELE) au mai mult succes la femei si la intalniri.
Exista termenul de analiza SWOT (ceva ce am facut la facultate), si inseamna "Puncte tari, puncte slabe, oportunitati si amenintari"
E clar ca si eu am puncte tari dar si slabe, la fel si cu tine si cu oricine.
Din cauza asta intreb care sunt punctele lor tari.
De exemplu, unchiul meu are undeva la 35+ de ani (pana in 40) si are bani, prost nu e dar frumos in niciun caz nu e.
Cu toate astea gaseste tipa de 27+ (si a avut o groaza pana acum)
Nu vreau sa-i cer sfaturi pentru ca, am avut "conflicte" pe treaba asta si vreau sa-i arat ca pot sa-mi "gasesc fara grija lui"
Tragi concluzia singur.

| MariaKristina a răspuns:

Wow ce poveste interesantã. Eu sunt de pãrere ca fata este interesata de tine doar ca poate îi este rușine sa mãrturiseasca ca-i place de tine sau cine știe ce sentimente are fața de tine. Eu am citit Arta Seducției și chiar m-a ajutat. Daca vrei alte sfaturi lasa-mi un mesaj pe insta Just_me_kris.003