| εмiLч97 a întrebat:

happy
Exista reguli in relatii/dragoste?
Adica... Iubitul trebuie sa fie mai inalt decat fata sau ea trebuie sa fie mai inalta? E vreo problema daca iubitul este mai scund decat fata?
Daca baiatul are 22 de ani iar fata 14 ani, diferenta de varsta e de 8 ani.
Daca baiatul este mai mare decat fata, este vreo problema? Relatia poate sa dureze?
Daca ai iubit ce inaltime are, dar tu? Care este diferenta de varsta dintre voi?

3 răspunsuri:
| Alyra a răspuns:

În mod normal băiatul ar trebui să fie mai înalt şi mai învârstă decât fata.
Un băiat cu 8 ani mai mare ca o fată. Nu e chiar aşa grav. oh go on Eu cunosc un caz opus(fata cu 8 ani mai mare ca băiatul)
Oricum ar fi... dragostea nu are legătură cu vârsta şi înălţimea. Dacă chiar iubeşti pe cineva nu îţi mai pasă dacă e înalt sau scund. happy
PaPa!

| AwesomeGirl a răspuns:

Nu e nicio regula! Daca voi va intelegi si va iubiti altceva nu mai conteazawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In principiu nu exista o regula demna de urmat si nici stabilita de nimeni referitor la inaltimea dintre doi oameni care se iubesc.
Problema se pune insa legata de faptul ca relatiile cu si intre minori in general nu dureaza niciodata majoritatea decat maxim prin sanse rare circa 5 ani.
Sa sti ca tu abia descoperi viata, la fel si prietenul tau, la un moment da simti ca esti rupta de lume, simti ca nu esti implinita, cand iesi in oras si ai mai vrea sa-i faci ochi dulci unui baiat, sa simti cum incearca prin gesturi si vorbe sa-ti fie placut etc. asa ca o sa simti nevoia sa evadezi si sa incepi o relatie noua.
acelasi lucru o sa se intampla si cu el, apoi avand in vedere varsta care o are, are tendinta cumva sa incerce sa te convinga a te culca cu el, evident avand in vedere varsta ta, indiferent ca vrei ori nu, daca vor afla autoritatile al vor cadorisi cu un dosar penal, dar sigur tropaie hormonii in el si ar fi bine sa nu faceti gesturi intime de niciun fel.
In general, nu exista prietenie dintre un baiat si-o fata, mereu unul se gandeste la mai mult, prin urmare de nu o sa fie vine inevitabil despartirea, daca o sa fie mai dureaza un pic, despartirea insa, o sa fie mult mai dureroasa.
Sper ca nu te-am dezamagit ci doar ca ti-am deschis ochii, este bine la anii tai sa nu ai incredere in postura de iubita cuiva in primii 5 ani.