| D0zzz a întrebat:

Ieri am primit o cerere de prietenie de la un coleg din clasa al ex-prietenului meu. I-am dat accept, am mai vorbit, si s-a ajuns la vorba ca fostul meu prieten ma face vaca, si arata pozele mele prietenilor lui. In primul rand, ca atata timp cat am fost cu el m-am comportat foarte bine, am fost intelegatoare si ii eram alaturi, brusc nu mai dadea semne de viata, nici nu m-a anuntat ca ne despartim, iar acum ma face in toate felurile si ma barfeste de rau prietenilor lui, pentru ce? L-am sters de la prieteni de pe facebook, si cum am profil privat, nu-mi mai poate vedea pozele. Am inteles de la un coleg de-al lui ca mi-a salvat pozele in telefon ca sa le editeze. Ce pot face in acest caz? Cum ii pot da o lectie? Funda

Răspuns Câştigător
| LittleMønster a răspuns:

Fi indiferentă,atunci el o sa cadă de prost, iar dacă tot te deranjează spune-i că dacă are ceva de spus să-ţi zică în faţă, să nu o mai facă pe mormolocul.

3 răspunsuri:
| NatureSelf a răspuns:

Oameni fac gesturi, si fapte fara a se gandi putin, exista contienta, si inconstiinta. Uneori faci lucruri la care nu meditezi prea mult. Poate ca tine la tine, si nu stie cum sa te aduca inapoi, e baiatul gen mereu confuz, si niciodata hotarat.

| Miley_1353 a răspuns:

Hey! Stiu ca ce fac acum nu e deloc bine [ca te ajut sa faci un rau].In primul rand du-te la el cand e cu prietenii lui si spune-i cateva ca sa-l faci de rusine, spune-i si adevarul si replici usturatoare gen,, daca n-ai ce face si cum iti pierzi timpul barfindu-ma excat ca o tzata', n-ai decat, ca tot tu ramai prostul. Imi spui vaca ceea ce demonstreza ca ai o prostime destul de mare pentru ca eu ma difer de o vaca pentru ca sunt om iar vaca e o rumegatoare. Dar ce sa faci cand un pui bleg de stat sta si iti modifica pozele pentru ca alta ca mine nu gaseste..."etc. Poate nu-ti suna asa bine dar eu asta i-asi spune.Si dupa, incearca sa te aproprii de un prieten de al lui si sa-l faci sa se indragosteasca de tine ca sa aflii de la el punctele slabe a fostului tau. Si astfel o sa-l poti lovi sub centura...Sau daca e un pic greu incearca doar sa aflii cu ce fata vrea el sa stea si sa faci tot posibilul ca acea fata sa nu vrea sa se pricopseasca cu el. Daca vrei sa mai vbim imi lasi id-ul tau intr-un mesaj.Succes! funda?:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ori te duci acasa peste mama-sa si torni tot, ori o lasi balta ca tu in confruntare directa cu el nu cred sa ai sanse. adica sa-i tragi proprii chiloti peste moaca si sa-i dai 2 suturi in fund. mai bine gandeste-te cum de-ai putut sa iesi cu asa un idiot. aia cu pozele va trece ca oamenii din jurul lui se plictisesc la un moment dat. asa sunt baietii draga, frustrati si razbunatori... unii din ei vreau sa zic, acusica ma trezesc iar cu toata suflarea TPU-ista de gen masc pe capul meu happy.