| anonim_4396 a întrebat:

Este vorba despre un baiat din liceu,caruia i-am trimis o cerere de prietenie pe facebook ieri,dar inca nu mi-a aprobat-o.
Curiozitatea mea este de ce nu a facut acest lucru inca, mai ales ca imi dadea semne ca m-ar placea.
Ar avea un motiv sa nu o faca?
Ati mai fost in vreo situatie asemanatoare?

Răspuns Câştigător
| DorothyAnn a răspuns:

Eu nu am intrat pe FB de 10 luni, cred ca am 100 de cereri de preitenie, poate ca printe ele se numara si baieti care ma plac, dar vreau sa-mi demonstreze altfel ca insemn ceva pentru ei, nu doar o alta figura in interminabila lista de prieteni de pe FB!

21 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Cât de credulă poți fi!
Lasă-l pe el să te caute, nu să fii disperată după el.
Pa, pa.

| anabelisa a răspuns (pentru Legiuitoarea):

In primul rand, nu trage concluzii pripite daca nu ma cunosti.
In al doilea rand, de cand a aflat ca-l plac incerc sa par indiferenta.
i-am trmis cererea numai de curiozitate, sa-i vad reactia.

| Legiuitoarea a răspuns (pentru anabelisa):

Bun din nou.
Lasă atitudinea asta cu mine, domnișoară!
Cum să-i pari indiferentă când tu îl cauți?
Pe ce lume ești?
Pa, pa.

| DorothyAnn a răspuns (pentru Legiuitoarea):

Buna, ai dreptate 100%, dar nu se merita sa schitezi nici cel mai mic nerv pentru un copilas imatur care nu s-a lovit inca de greutatile vietii si plange pentru o crere de prietenie! Apropo, chiar te respect pentru cine esti aici, esti foarte importanta pentru comunitate!

| anabelisa a răspuns (pentru DorothyAnn):

Nu ma poti numi un copilas!
Daca nu aveti altceva mai bun de facut, decat sa judecati oamenii, chiar v-as ruga sa nu va mai obositi sa-mi raspundeti la intrebari!

| anabelisa a răspuns (pentru Legiuitoarea):

Nu-ti mai da aere de vedeta, caci nu esti!
Recunosc faptul ca esti o persoana care ajuta oamenii si bine faci, dar asta nu-ti da dreptul sa arunci niste cuvinte aiurea!

| anabelisa a răspuns (pentru DorothyAnn):

Inaca ceva:nu am postat acesta intrebare ca sa ma plang, pentru simplul fapt ca o persoana nesimnificativa pentru mine nu mi-a aprobat cererea de prietenie pe facebook!

| Legiuitoarea a răspuns (pentru anabelisa):

Bună.
Dacă tot ai ridicat mingea la fileu, uite: pentru tine este o persoană nesemnificativă, pentru el nu însemni nimic!
Du-te la culcare. Nu arunc cuvinte aiurea, te depășește situația.
Pa, pa.

| Legiuitoarea a răspuns (pentru DorothyAnn):

Bună.
Trebuie să le facem și lor o demonstrație, atât!
O seară plăcută.
Pa, pa.

| anabelisa a răspuns (pentru Legiuitoarea):

Nici macar nu stii ce vorbesti!
Si de ce ma trimiti la culcare?
Poate ti-ar trebui un somn bun ca sa te trezesti si sa constati ca ai mai multa minte, decat aveai inainte!
Nu mai are rost sa purtam aceasta discutie in contradictoriu!

| Legiuitoarea a răspuns (pentru anabelisa):

Bună.
Nu te vrea, ce nu realizezi, învață să pierzi. În rest, nu am eu ce să discut!
Pa, pa.

| anabelisa a răspuns (pentru anabelisa):

Da,in legatura cu faptul ca te-am sters din lista de prieteni:nu are nicio legatura cu discutia noastra de acum.
I-am sters si pe alti utilizatori.

| anabelisa a răspuns (pentru Legiuitoarea):

Nici macar nu am si nici nu o sa am de gand sa fiu impreuna cu el, de exemplu.
Oricum, mi-e indiferent ce face el!

| Legiuitoarea a răspuns (pentru anabelisa):

Bună.
Câtă sinceritate din partea ta... te-am tradus.
Nu te mai răzbuna pe noi că nu este el atent cu tine!
Sentimentele ți-au făcut figura, nu realizezi? Cât suferi.
Pa, pa.

| anabelisa a răspuns (pentru Legiuitoarea):

Nu ma razbun pe voi!
Si cum vine asta:Te-am tradus?

| anabelisa a răspuns (pentru Legiuitoarea):

O seara placuta in continuare si sper sa nu mai avem astfel de discutii in viitor!

| anabelisa a răspuns (pentru DorothyAnn):

Vai de capul tau! Esti abia clasa a 8-a si-mi vorbesti mie despre lectii de viata.Am crezut ca-i fi avand vreo varsta mai inaintata, dar uite ce am descoperit.
Ca sa stii, eu sunt in clasa a9-a si nu-ti permit sa ma numesti copilas imatur.
Poate ca tu esti ceea ce ai si spus!

| DorothyAnn a răspuns (pentru anabelisa):

1. eu nu plang pentru un pusti
2.clar sunt mai matura decat tine prin simplul fapt ca am observat ca te-ai revoltat ca te-am facut imatura. imediat ai inceput sa ma cercetezi.
3.vezi ca eu am o gandire diferita de cea a unui copil de clasa a 8-a. eu imi dau seama ca viata nu se rezuma la facebook si la un numar mare de prieteni pe care oricum nu-i cunosti.
4.eu folosesc site-ul asta ca sa rezolv ceva cat de cat imortant, nu sa-mi expun dorintat de a fi bagata in seama de cineva! Gata! subiect inchis, nu are rost sa ma consum nici eu nici Legiuitoarea(pe care nu ai niciun drept sa o jignesti)

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Cât de repede ai luat foc, chiar m-ai făcut să râd că m-ai șters din lista ta de prieteni.
Pa, pa.

| mona a răspuns:

Poate inca nu a vazut cererea

| Bostanu a răspuns:

Pai poate nu a vazut-o, poate nu a mai intrat pe fb, poate se gandeste si el ca tine sa para indiferentwinking sper ca te-am ajutat