| Ligia_5960 a întrebat:

Hey TPU
in data de 20 in timpul actului sexual s-a rupt prezervativul. Am luat postinor in data de 21 dimineata. Nu am avut nici o reactie adversa gen greturi, etc, dar azi deci dupa 4 zile de la pastile, am inceput sa sangerez. Ultimul ciclu l-am avut din 14-19. Ce se intampla? Sangerarea e abundenta si de culoare inchisa.

Răspuns Câştigător
| anca13 a răspuns:

Este o reactie normala, stai linistita.Trece in 2, 3 zile. Daca depaseste, consulta un ginecolog

1 răspuns:
| diclorofosfat a răspuns:

Aceste pastile provoaca menstruatia fortata, si de regula e mai abundenta, eu cred ca e de la asta, dar ar fi bine sa te adresezi la medic. Sanatatewinking