| anonim_4396 a întrebat:

sunt noua pe aici. Am o problema. In urma unui contact sexual protejat, prezervativul s-a rupt. la 15 ore dupa am luat prima pastila de Postinor, iar la 12 ore diferenta, am luat-o si pe a doua. Dupa 5 zile mi-a aparut si o sangerare,care la inceput a fost maro,pentru mai putin de o ora,iar dupa a capatat culoarea rosu. Sangerarea este si acum prezenta, dupa 3 zile. Menstra trebuie sa apara peste o saptamana. nu am avut greturi dupa administrarea pastilelor si nici in urmatoarele zile. doar mici ameteli si dureri de ovare. tin sa menstionez ca sangerarea este destul de abundenta,nu chiar ca la menstruatie,dar este. credeti ca poate fi vorba de o sarcina?
nu am simptome si sunt foarte speriata, nu sunt pregatita pentru o sarcina.

Răspuns Câştigător
| Danysan a răspuns:

Este efectul pastilei-De la ea ai sangerarile.Stai calma-Eu asa stiu.

4 răspunsuri:
| OoBunnyoO a răspuns:

Noi nu prea avem de unde sa stim. Efectele pastilei sunt diferite de la o persoana la alta. De obicei, daca iei pilula de a doua zi ar trebui sa isi faca efectul in majoritatea cazurilor. Cred ca cel mai bine ar fi sa astepti pana la urmatoarea menstruatie si dupa 10 zile sa folosesti un test de sarcina, pentru a fi sigura.

| MdiCri a răspuns (pentru OoBunnyoO):

Asa am sa fac. Multumesc mult pentru raspuns!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca nu esti pregatita de o sarcina trebuia sa nu faci sex!

| miru20cmrecords a răspuns:

Eu cred ca pastilele nu sai facut efectul si ai ramas insarcinata.