| Scarlett_2449 a întrebat:

Iubitul meu fumeaza constant si am impresia ca vrea sa ma faca si pe mine sa fumez. Eu stiu ca pot rezista ispitei lui, nu am sa fumez niciodata ( ca fumatoare ). Ideea e ca eu vreau sa-l ajut si sa-l dezvat de acest obicei care pe mine ma dezgusta. Este destul de orgolios si se enerveaza usor cand cineva bate apropouri sau cand cineva il sfatuieste sa se lase. Eu am mai vorbit cu el despre asta si cu mine nu e agresiv sau rautacios, dar imi da de inteles ca-l enerveaza discutiile pe tema asta. sad Nu mai stiu ce sa fac.

Răspuns Câştigător
| Marijuana a răspuns:

Cand ai ales să fiti impreună nu stiai ca fumează? Acceptă-l si cu bune si cu rele, si cu defecte si cu, calitati daca-l iubesti!

7 răspunsuri:
| RXN a răspuns:

Cred ca cel mai bine ar fi ca fiecare sa-si vada de treburile lui in ceea ce priveste fumatul-Tu sa nu incerci sa-l faci sa renunte la fumat, iar el sa nu mai faca apropouri ca sa incepi.Mai bine porti o discutie pe tema modului sau de a aborda situatia si sa inceteze sa te preseze.La urma urmei,nu fumeaza pe banii tai, deci nu ar trebui sa te deranjeze, dar nici sa insiste cu lucruri deranjante pentru tine nu trebuie sa accepti.

| fetita97 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa nu-i mai spui nimic daca reactioneaza asa, poate isi va da seama mai tarziu ca tu nu i-ai vrut decat binele daca acum crede ca-l bati la cap... oricum bravo ca ai incercat macar, nu vrea...acum deja e treaba lui.

| alina_1454 a răspuns:

Parerea mea este ca te obosesti prea mult...si eu am avut un prieten tot asa ii spune-am dar degeaba si stie prea bine ca lui i se face rau si chestia cu influientatu nu stiu ce sa zic si eu am fost influentat si mai fumez din cand in cad imi place bafta si nu te mai obosi nu are rost o spun din propria experienta

| Zulu a răspuns:

In aceeasi situatie am fost si eu...acum nu il mai bat la cap,sa faca ce vrea,daca nu are vointa nu am ce sa ii fac.El si-a cumparat carte despre cum sa se lase de fumat, stie toate consecintele care le are fumatu, dupa ce citeste 2-3 capitole din cartea cum sa te lasi de fumat iese afara la tigara...

| DeadFury222 a răspuns:

Bomboane ^^(in special dulce happy ) pe mine m-a ajutat ^^(nu mai fumez de 3 ani si sunt mandru big grin )

| Elizabeth_9546 a răspuns:

Nu face asta!
Probabil este groaznic sa fumezi!
Bleacc!:-&

| StefaniaPorumbel a răspuns:

Nu ai ce sa-i faci... daca fuma dinainte sa stai cu el lasa`l in pacewinking

stiu din propria experienta pentru ca prietenul meu a vrut sa`mi interzica sa fumez iar eu si matusa i-am spus ca daca fumam dinainte sa stau cu el nu are ce sa`mi facahappy

bft:*