| Ghita_9968 a întrebat:

Am si eu o problema. Sau vreau niste sfaturi.
Eu iubesc la nebunie o fata. Avem amandoi 15 ani. Ne cunoastem de 2-3 ani, dar de 1 luna vorbim des. Inainte nu o faceam deloc. Eu de ceva timp, m-am indragostit de ea, si am vrut sa ii spun fata in fata. Dar nu am reusit deoarece, ea nu a vrut sa iasa la poarta cand ii propuneam. Desigur, ii ziceam seara, ca sa nu fim deranjati. Nu am avut succes. Daca am vazut ca nu reusesc, i-am zis pe messenger. Nu a reactionat cine stie cum. Dupa ceva timp, spune ca o doare capul. O apuca durerile. Vreau sa o ajut, si de fiecare data reusesc. Am intrebat-o cat la suta ma place. A zis ca deocamdata ma iubeste doar ca pe un prieten, un prieten foarte BUN, si ca ma place mai mult ca pe un prieten cu 30-40%. Am intrebat-o daca simte ceva pentru mine si a zis ca nu stie. Vorbim zilnic pe messenger, ne place sa vorbim amandoi. Gandim aproape la fel. Avem prieteni comuni. Cu ea vorbesc mereu deschis, nu ma ascund de ea. Ii spun problemele mele, si ea imi spune mie. Ne ajutam reciproc cum putem. Eu vreau sa stiu daca si ea ma place, sau daca simte ceva pentru mine. Vreau niste sfaturi ceva, cum sa o abordez, sau... orice acolo ca sa aflu, sau ca sa reusesc sa o cuceresc. Va rog mult, ajutati-ma. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Snow a răspuns:

1.Gandeste-te ca ea este fata si atunci cand tu o chemai seara la poarta fii asa mica parintii poate nu ii permiteau.
2.Prin faptul ca ai vrut sa ai grija de ea tot timpul, ascultandu-i problemele ea te considera pe tine probabil un 'frate'.
3.Intr-o discutie de-a voastra ii spui care sunt sentimentele tale fata de ea si daca vrea sa fie impreuna cu tine!
4. Daca refuza nu te descuraja, si nu o stresa lasa-i un timp de gandire.
Bafta si ai grija!

4 răspunsuri:
| Ghita_9968 explică:

Frumos raspuns...iti multumesc happy Intr-un fel ai dreptate...Multumesc foarte mult :*

| Ghita_9968 explică:

Multumesc squmpiy. Dar nu o stresez cu intrebarea asta. Singura intrebare pe care eu i-o pun este aia : - Ma mai iubesti?
I-ar ea raspunde : - Da, ca pe un prieten. Dar i-o pun foarte rar. Credeti ca ar trebui sa nu i-o mai pun deloc? Decat dupa ce trece o anumita perioata? Tare mi-e frica ca ei ii place de altcineva. Ea fiind foarte draguta, e greu sa nu-ti placa de ea sad

| Andruuuuuuuuu a răspuns:

Nu o stresa prea mult.
Vezi ca refuza mai las-o un timp.
Daca continui s-o intrebi de ce nu vrea sau ceva in genu o sa o faci sa nu mai vrea deloc.
Comporta-te frumos cu ea.
Fi prieten in continuare.
Si cand crezi ca esti din nou pregatit si ea e pregatita mai pune-i intrebarea.
Tot ce trebuie sa faci e sa o impresionezi.
Fa-i cadouri, iesiti undeva.
Gasesti tu.
Sper ca am fost de ajutor :*

| DenisIonut01 a răspuns:

Pai ghita daca se inpla asta soarta e devina poate iti vine alta si mai draguta itete si la compatibilitatile dintre zodia ta si a ieiwinking eu asa factongue trimite-mi un mesaj cu zodia ta si a iei si iti zic