| TEDI2345 a întrebat:

Ma confrunt cu o problemuta pe care nu am mai avut-o pana acum si nu stiu ce sa fac. Iau anticonceptionale iar intr-o seara dupa ce am luat pastila am vomita, mentionez ca nu de la pastila.si am luat imediat alta pastila. Acum nu imi.mai ajung pentru 21 de zile si.nu stiu ce sa fac. Sa iau doar 20 de zile iar saptamana dinainte si cea de dupa menstruatie sa ma protejez suplimentar, sau incep alt blister in ultima zi si sa iau o pastila si le continui pe restul dupa 7 zile si la fel si la sfarsitul celuilalt blister? Chiar nu stiu ce sa
fac.Multumesc anticipat!

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| DiazAndreea a răspuns:

Continui celalalt blister

| DiazAndreea a răspuns:

Depinde de anticonceptionale dar scrie pe prospect. bafta

| Stanciu_Anees_1986 a răspuns:

Din cate stiu eu daca ai luat pastila si ai vomita-to nu mai iei alta in acel moment. astepti pana a doua zi si iei urmatoarea la rand, nu incepe elt blister, pentru ca poti avea deraglara.dar mai bine citete prospectul.stiam o regula foarte inportanta. daca nu ai luat o pastila intr-o zi, va trebui sa te protejezi pentru urmatoarele 7.

| DenysaAntonya a răspuns:

Pai pastila nu-si mai face efectul daca nu o iei cum trebuie. O iei aiurea e posibil sa ramai insarcinata