| DenySiAtat a întrebat:

Ma intrebam daca cei care au avut prima dragoste si primul sarut la 12 ani regretra acea chestie.AM 12 ani si imi place de cineva...si vreau sa stiu parerile voastre

Răspuns Câştigător
| DeeaMarry a răspuns:

Relatia aceea mi-a adus multa bucurie la inceput si multa tristete dupa. Am avut momente in care am considerat ca a fost una dintre cele mai frumoase perioade din viata mea, dar si momente in care regretam amarnic, mai ales ca baiatul respectiv ma dezamagise.
Acum cred ca a fost o etapa necesara, o experienta foarte folositoare. M-am maturizat foarte mult si am inteles care este tipul de baiat pe care mi-l doresc.
Atunci cand decizi sa intrii intr-o relatie la varsta de 12 ani, trebuie sa iti asumi niste riscuri. Cand spun riscuri ma refer la posibilitatea de a fi dezamagita, de a-ti da seama ca de fapt nu il iubeai si ca a fost doar un moft, posibilele barfe ale celor din jur, reactia parintilor la aflarea vestii, sa cunosti limitele ce se impun unei astfel de relatii etc.
Tu alegi.

3 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Eu zic să mai aștepți pentru acel prim sărut. imaginează-ți cum ar fi dacă l-ai avea la 16 ani? Ar fi ca într-o poveste, l-ai fi așteptat cu sufletul la gură. Acum dacă îl ai la 12 ani crezi că va fi la fel? Eu zic să mai stai acum dacă îți place de cineva, placerea asta va fi trecătoare și odată cu ea și acel sărut al iubirii cum vrei tu să-i spui. Eu zic să mai stai

| Necsoiu_Robert_1990 a răspuns:

Stai si asteapta

| Cocolinoooo a răspuns:

Il iei acum si ii zici ca iti place de el, el te dezbraca va futeti si gata treaba!big grin