| AilynTao25 a întrebat:

Ma puteti lamuri si pe mine pentru ca eu sunt tare confuza sigh Acum cateva luni am cunoscut un baiat din acelas liceu cu mine, am vorbit o perioada, dar el nu dadea semne ca ar fi serios si am decis sa nu imi fac sperante si sa nu imi bat capul prea tare laughing Intre timp fiecare si-a vazut de viata lui, de relatiile lui, pana acum vreo 2 saptamani. Stand de vorba in acelasi grup de prieteni si radeam cu prietenele mele ca tot singura sunt el a inceput sa imi dea mesaje si spunandu-mi ca el a avut o perioada cam naspa nu prea a avut chef de relatii, dar acum ma place si m-a intrebat daca sunt dispusa sa ii acord o a doua sansa si am fost de acord. Insa lucrurile nu au stat asa cum m-am asteptat. O saptamana totul a fost ok, insa brusc s-a schimbat, nu a mai raspuns la mesaje, nimic. L-am rugat sa imi spuna ce are si daca il pot ajuta cu ceva, dar mi-a zis ca are doar un saptamana naspa, insa el la liceu esti foarte vesel, o atitudine total opusa fata de ceea ce mi-a spus in mesaje. Sper ca ma puteti ajuta si scuzati-ma ca m-am lungit atat laughing >big grin

8 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

N-a mers prima oara,n-a mers nici acum,de fapt,din primele randuri ne definesti caracterul lui "nu dadea semne ca ar fi serios",asa ca nu stiu de ce iti faci ganduri de pomana!
Baiatul asta are "impulsuri" de simpatie,iar tu nu esti la cheremul lui,cand i se pare lui ca te place sa-ti propuna sa fiti impreuna,cand trebuie sa faca fata relatiei s-o dea pe "perioada naspa".
Nu e pregatit pentru nimic serios,te vede doar ca pe o cale sa demonstreze celorlalti ca si el poate avea o relatie, e doar orgoliul lui la mijloc, te priveste ca pe o jucarie pe care o poate avea oricand si pe care o poate arunca oricand.
Scoate-l complet din peisaj, uita-l si nici macar sa nu-ti para rau, nu merita.
Lasa-l sa mai creasca si vezi-ti de viata ta.

| Zenithf a răspuns:

Fie are vreun hobby/dependenta mai important/a decat orice relatie, fie este instabil mental (schizo sau depresiv), in orice caz nu pare o partida buna pentru tine.

| IloveME a răspuns:

Indecis!
Da-i pace si demonstreaza-i ca nu te are cand are el chef!
Nu merita sa-ti bati capul cu un astfel de om te-a mintit si sigur data viitoare cand te va mai vedea fericita, ii va parea rau, te va vedea din nou interesanta si va veni sa-ti ceara scuze si sa-ti spuna ca vrea sa-i mai acorzi o sansa!
Impunete astfel va ajunge un moment in care va credea ca poate ce vrea cu tine!
O noapte placuta iti doresc!

| mona a răspuns:

Nu te merita, nu iti mai pierde timpul cu el pentru ca nu il intereseaza relatiile

| kurinkita a răspuns:

Vrea doar sa bage masina in garaj...

| Mirke a răspuns:

E un fraier, a vazut ca esti usor abordabila si acum crede ca tu ii esti rezerva, si ca nu are de ce sa se agite, deci e un prost.

| shadow222 a răspuns:

Renunta la el e foarte nesimtit nu are de gand cv serios ai grija la astfel de persoane succes

| Creatza_Miha_1996 a răspuns:

In opinia mea, el nu mai vroia acea relatie, sau nu stiu. thinking Dar nu te merita, odata ce se comporta asa, nu o sa mearga. thinking