| anyska_5562 a întrebat:

am o intrebare...eu du 5 luni in urma m-am despartit de fostul meu prieten. deacum ma intilnesc cu altul de 5 luni si nu il iubesc, il iubesc pe fostul! imi ziceti va rog ceva sfaturi? ce sa fac? sa ma intorc la fostul? dar m-am intilnitt eri si am stat pe skaun in parc si, parca. era normal, m-a intrebat daca nu doresc din nou sa ma intilnesc cu el. am zis ca am sa ma ghindesc si, era cu un prieten de-al lui, si eu cu o prietena, eu am plecat pe 3 min sa o petrec la statie si i-am zis sa ma astepte sa mergem impreuna acasa ca traim aproapte, dar el ma asteptat 3 min si a plecat, ce sa fac? sa ma intorc la el? si apropo.,, m-a sunat azi si a zis sa esim sa ne vedem dar eu n-am putut, m-a rugat mama sa fac curatienie in casa, i s-a suparat! dar dorea sa vie in fata blocului. ziceti-mi ceva cuvinte asa ca sa il cuceresc din nou, sa fim iarasi impreuna! mrc anicipat... dau funda :* pentru cel mai bun raspuns ) astept; x

Răspuns Câştigător
| StillMissYou a răspuns:

Salut. stii cind ajungi in asa situatie e greu sa alegi. aicea nimeni nu te poate ajuta doar tu poti alege ce e mai bine si ce e rau... asta depinde cu ce tio suparat fostul prieten si trebuie sa fii sigura ca totu va fi bine intre voi. eu nu stiu uneori e bine sa faci un pas inainte in veata dar daca tu zici cal iubesti si intr-adevar tei gindit bine la lucru cesta ''ce pot sati zis '' incercati inca odata... tu doar trebuie sa fii sigura ca va merge bine si tu vei fii fericita ca nu meriti sa fii cu unu cu care nu esti fericita si el sa te iubeasca iar tu sa te gindesti la altu. dar drumu lu prietenu luea sasi gaseaca o alta iubire sa fie si el fericit iar tu incepe relatia cu fostul tau. dar mai tine minte iti spun inca odata ''FII SIGURA CA DORESTI SA FII CU EL'' iti doresc sa fii fericita linga persoana cu care o alegi :* Bafta

6 răspunsuri:
| LaLaLaLoveAlex a răspuns:

Pai daca nu il iubesti pe actualul de ce mai stai cu el? Sunteti de 5 luni.nu de 5 ani! Nu cred ca ati facut multe impreuna, si mai ales daca nu il iubesti nu are de ce sa iti para rau daca te desparti de el! Desparte-te de el mai intai si apoi fa-ti planuri de recucerire pentru fostul.Dar de ce te-ai despartit de fostul daca il iubeai? Poate el acum vrea doar sa isi bata joc. eu zic mai intai sa te desparti de baiatul cu care esti acum, daca nu simti nimic pentru el. si apoi sa mai iesi cu fostul sa vezi cum se comporta. Pune-l si tu la incercare. vezi ce da din el! Fi smechera :* Bafta :*

| AnGeL a răspuns:

Nu ai nevoie de replici...ca sa il cuceresti
spune-i ca vrei sa te intalnesti din nou cu el si cereti scuze pentru faza de atunci si gata

| ContesaSiContele a răspuns:

Cum ai putut sa stai 5 luni cu cineva pe care nu il iubeai?
desparte-te de acea persoana si incepe o relatie cu cel care il iubesti si poate si el te iubeste

| noktambul a răspuns:

Eu cred ca nu tu te-ai despartit de fostul ci el s-a despartit de tine. Si ca tu ti-ai gasit pe altul doar ca sa-i demonstrezi lui fostul ca poti si fara el. Dar de fapt tot la el te gandesti si el, la fel, se mai gandeste la tine. Inseamna ca relatia voastra a insemnat ceva pentru amandoi si ar fi cazul sa o reluati trecand peste micile voastre orgolii. Bafta!

| DakotaRoyse a răspuns:

Du-te cu fostul.
Serios. Dacă şi el doreşte asta, înseamnă că v-aţi cam pripit când v-aţi despărţit happy
Ar trebui să încerci să mai vorbeşti cu fostul. Şi chiar dacă sună nasol şi unfair, întânleşte-te o dată sau de două ori cu fostul înainte să te desparţi de actualul, să vezi doar dacă fostul chiar doreşte să fiţi împreună sau are alte scopuri ascunse.

| FlorinaOnt a răspuns:

Pai eu nu stiu dc nu iesi cu el, daca il iubesti si el la fel.Ar trebui sa te intorci la el, si sa il lasi pe actualul. Poti sa ii spui ca timpul in care ai stat departe de el, tiai dat seama cat de mult tii la el, si ca nu mai poti sta departe de el nici macar o clipa...cat despre actualul, ii spui pur si simplu k nu va potriviti si relatia voastra nu va merge vreodata. E mai bine stai langa cel pe care il iubesti, decat langa candva pe care nu il iubesti.SINCER