| Vagabontul_Dani_1996 a întrebat:

Hey TPU,mi-e imi place foarte mult de o fata dar ea are iubit i-am propus sa fie cu mine chiar daca nu renunta la iubitul ei cel putin sa incercam sa vedem ce iese, dar ea nu a vrut a zis ca il iubeste si nu poate sa il insele si cu asta ea ma atrage si mai mult, adica am vazut ca este diferita in felul ei..cum as putea sa o seduc sa ii arat ca o iubesc si ca vreau o relatie serioasa cu ea? vedeti voi eu acum sunt in Grecia si faza asta cu ea s-a intamplat intr-o luna cat am fost eu in vacanta in Romania si ea poate crede ca eu vreau doar o aventura si dupa sa o las balta(asta cred eu ca este parerea ei)..nu stiu ce sa fac,am incercat legatura cu prieteni mei si ai ei, am sunat-o i-am trimis sms am vorbit cu ea fata'n fata, dar ea tot imi zice ca nu poate sa isi insele iubitul! astept ceva pareri si sfaturi din partea voastra.

4 răspunsuri:
| PlayWithMe a răspuns:

Baieti si fete, sa va spun eu ceva, mereu si mereu mi-a spus lumea "dc sa te bagi pe relatia lui x si y?" si eu am zis "da, asa e, nu e frumos" si cand vedeam asta, nu ma bagam si se intampla urmatorul lucru, altii se bagau peste mine.Si discutam eu cu un prieten de facultate si atingem si acest subiect si spune, 'Crezi ca cuiva ii pasa cand se baga peste relatia ta?' Si ii dau dreptate, lumea este ca o jungla, toti vor sa le fie lor bine, nu se gandesc si la celalalt, ff rar se intampla asta.

| neutrino a răspuns:

Inca un exemplu din care reiese ca de multe ori fetele sunt mai destepte decat baietii.

| h3r a răspuns:

Nu inteleg de ce insisti, mai ales ca nu esti in tara.
Ea ar trebui sa te evite, altfel din cauza insistentei tale o sa-si strice relatia, asta daca va afla si prietenul ei. Ori cu el, ori fara el tot nu se va intampla nimic intre voi.
Las-o in pace.

Take care.

| Cosmin1I a răspuns:

Omule...Fata are iubit si il iubeste si pentru tine nu simte absolut nimic.
In al doilea rand daca tu ai avea prietena si te-ar insela cum te-ai simtii? aa da o sa incepi sa iti numesti prietena zdreanta ca umbla cu altul. Daca este in stare sa isi insele actualul iubit cu tine atunci te asigur ca este in stare sa te insele si pe tine.