| anonim_4396 a întrebat:

.am mare nevoie de sfaturi din partea voastra.Prietenul meu m-a intrebat daca as accepta sa ma insele pentru o noapte deoarece eu il tin fara s*x si el are nevoile sale. Logic m-am suparat si a doua zi i-am spus sa ne despartim, voiam sa-mi sacrific sentimentele pentru el, pentru a stat cu o alta fata care ii poate oferi s*x iar raspunsurile lui n-au fost "iubita, nu vreau sa ne despartim"sau ceva de genul ci " de ce o faci tocmai acum, dupa ce am petrecut vacanta impreuna? dupa ce stiu parintii?" mda si nu ne-am despartit, aseara mi-a trimis pe facebook o poza in care scria "daca nu ti-l *** tu bine, ti-l *** alta" asta m-a dat gata, spunea ca vrea o rel serioasa cu mine si tine la mine dar ar vrea sa ma insele pentru ca nu ii ofer s*x. Cine renunta la o rel frumoasa pentru sex? Ce parere aveti? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Mirunelu a răspuns:

El este un nesimtit care nu se poate controla. Incearca sa te imbrobodeasca sa te convinga sa cedezi si nu te respecta deloc. Nu te lasa, cel mai bine e sa-i arati usa, ura si la gara.

10 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

"Am 19 impliniti, el 21..suntem impreuna de o luna, dar am vb vreo doua luni in fiecare zi, non stop...totusi,dupa o luna sa spuna asta? Daca era vorba de un an mai ziceam."
Nu neaparat un an, la 19 ani. Nu iti ia un an ca sa iti doresti lucrul asta cu o persoana, e vorba de sentimente si senzatii. Dar nu asta e problema.

Problema e ca...nu voia o relatie serioasa, nu a stiut sa iti castige increderea, si mai e si badaran pe deasupra. Nu renunti la o relatie in care merge totul bine pentru sex, pentru ca daca totul merge asa bine, asta vine de la sine, fara insistente si milogeala.
El nu te-a atras suficient, probabil nici tu pe el asa incat sa aiba rabdare si cam atat.

Next!

http://dssmile.wordpress.com/

| AlexanderAdrian a răspuns:

Din pacate asta e crudul adevar. Baietii stau foarte rar cu o fata atat de mult timp fara sex. E o nevoie fiziologica DAR si psihologica ce trebuie satisfacuta intr-o relatie, daca nu de la inceput, dupa o perioada decenta. Baietii isi exprima si pornirile erotice DAR si sentimentele prin sex. Doi ani de relatie fara sex e ca si cum ati fi fost prieteni si atat. Devine frustrant pentru el si iti place sau nu, nu il poti invinovati. E drept ca poti considera ca n-a tinut destul de mult la tine, insa repet, sexul pentru baieti este in acelasi timp o nevoie fizica dar si psihologica fiindca asa isi pot exprima ei cel mai bine sentimentele. O relatie in care baiatul nu poate face sex cu partenera este mai devreme sau mai tarziu sortita esecului, baiatul va insela sau se va desparti de partenera.

Ce varsta ai tu si ce varsta are el? E bine sa analizezi serios motivele pentru care nu faci sex. Daca varsta e un factor, esti prea mica sau consideri tu ca e prea devreme atunci poate ar fi bine sa nu ai o relatie pe care nu o poti intretine. Barbatii nu se multumesc cu saruturi si cuddling. Asta e realitatea.

Cel putin el ti-a spus ca simte nevoia. Altul ar fi facut-o pe ascuns. Oricum majoritatea aflati in situatia asta o fac pe ascuns.

| anonimus321 a răspuns (pentru AlexanderAdrian):

Am 19 impliniti, el 21..suntem impreuna de o luna, dar am vb vreo doua luni in fiecare zi, non stop...totusi,dupa o luna sa spuna asta? Daca era vorba de un an mai ziceam.

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru anonimus321):

Scuze eu citisem prima propozitie de la alta intrebare in care era vb de o relatie de doi ani si m-am confuzat putin. Da... daca e vorba de o luna, doua sa zicem ca ai si tu dreptate vrei sa te acomodezi putin cu relatia, nu toate fetele faca asa sex din prima saptamana de relatie.

In cazul asta el exagereaza si chestia asta aruncata cu inselatul e o mitocanie crasa.

Ce sa-i faci, boys will be boys.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Un idiot, scapa repede de el, nu exista scuza pentru inselat

Răspuns utilizator avertizat
| Biiskrem a răspuns:

Ori ține la tine, ori nu. Vrea o relație serioasă cu tine, dar îți spune că vrea să te înșele. E un dobitoc ^_^

| anonimus321 a răspuns (pentru Biiskrem):

Imi tot zice "ai ceva cu inselatu',toata ziua imi zici de asta,te-am intrebat doar" asta este intrebare? Daca intrebi asta inseamna ca ai de gand s-o faci,daca spun eu "nu"asculta de mine? Sa fim seriosi,si-apoi,aseara,acea poza? "Daca nu ti-l *** tu bine,ti-l *** alta" pai vad ca vrea sa fie **** de alta, eu nu ii voi oferi virginitatea mea! Nu merita asa! Plus, nu vrea sa apara pozele cu noi pe facebook, l-am etichetat intr-una desi am spus ca nu o fac ( apoi m-am razgandit pentru ca suntem impreuna si de ce nu ar trebui sa il etichetez?) si a sters eticheta sa nu se mai vada pe facebook-ul lui, pareri? Multumesc mult

| SebastianCMT a răspuns:

Ar trebui sa il intelegi si pe el mai ales ca este baiat si are nevoie voua femeilor va este mai usor noua mai greu.

| Yay000 a răspuns:

Aia e o relaţie serioasă in care te intreabă dacă poate să se fută cu alta pentru că nu-i oferi sexlaughing? Fi serioasă, te minte in ultimul hal.straight faceVorba Lui Biiskrem, chiar că e un dobitoc *_*!