| CristyyyCr7 a întrebat:

O sa scriu destul de mult, sper ca veti avea rabdare sa cititi!
Deci ma cheama Cristi, am 17 ani, sunt un tip destul de normal, nu arat foarte foarte bine dar nici foarte rau.In fine...deci totul incepe cam din clasa a 8-a,cand in toti baietii "hormonii is fac de cap" si se uita dupa toate fetele, ei bine cred ca eu m-am dezvoltat mai greu, sau nu am dat importanta asa mult fetelor.Stiam ca asta e o perioada trecatoare, si nu ai cum sa iubesti cu adevarat pe cineva la varsta asta.
Intr-o zi, aproape de vacanta mare, o fata din clasa a 7-a mi-a zis ca ma place, si daca vreau sa fiu prietenul ei.Cand am auzit asta m-am amuzat destul de tare,i-am zis ca nici nu ne cunoastem si vrea sa fiu iubitul ei.I-am spus rece "Nu,dar poate vrei sa ne cunoastem mai bine,poate devenim prieteni", s-a uitam cam ciudat la mine, si a fugit.Am ajuns acasa,si m-am gandit la treaba asta.Mi-am dat seama ca am fost prost,trebuia sa accept,ne cunosteam mai bine,si daca ceva nu mergea bine,ma desparteam de ea.(De atunci am hotarat sa nu ma arunc niciodata cu capul inainte)
N-am mai apucat sa vorbesc cu ea,a venit vacanta de vara si m-am inscris la liceu.
Tatal meu mi-a trimis bani din strainatate,mi-am luat garsoniera aproape de liceu(mama venea in week-end,imi mai facea mancare,si imi luat hainele sa le spele).A inceput liceul,nu cunosteam pe nimeni,si fiind o fire mai retrasa nu prea mi-am facut multi prieteni, discutam doar cu colega mea de banca, si cu 2 colegi din fata mea,iar restul clasei nu-i dadeam importanta.
Mereu cand ajungeam acasa, find singur ma plictiseam rau de tot, si tot ce facem era sa stau pe telefon si sa discut cu colega mea.Stiam ca are iubit,si tot o intrebam daca o deranjeaza,dar mi-a spus ca e in regula, ca iubitul ei nu e gelos.
Intr-o zii dupa vacanta de iarna, colega mea mi-a spus ca s-a despartit de iubitul ei.Am vazut-o ca era trista,si i-am spus ca e frumoasa,desteapta,si ca o sa gaseasca imediat pe cineva mai bun ca el(CELE MAI PROASTE CUVINTE CARE MI-AU PUTUT IESI VREODATA DIN GURA ASTA). Dupa mi-a spus ca am dreptate,si ca deja a gasit pe cineva mai bun, adica pe mine.M-a intrebat daca vreau sa fiu iubitul ei(eu nu simteam mai nimic pentru ea, dar dupa faza aia din clasa a 8-a,si plus ca nu aveam cu cine sa vb,am acceptat).Si de aici incepe totul,stateam tot timpul cu ea,ieseam mereu in parc, ne tineam de mana, ne sarutam.Si usor,fara sa vreau, m-am indragostit lulea de ea.
Cand a venit vacanta de vara, am plecat acasa la ai mei.Chiar daca eram cu mama si sora mea,nu puteam sa ma gandesc la nimic in afara de iubita mea. Vorbeam des pe skype, mess, la telefon. Dupa 2 saptamani, pe 30 iunie, mama mi-a spus ca ne mutam in Spania(unde lucreza si tatal meu), ca gasit un loc de munca de 1an platit foarte bine, si ca daca pleaca ea, nu aveam cu cine sa stam.Am tot incercat sa-i explic ca eu nu vreau,dar nici nu s-a pus problema.Mi-a luat dosarul de la scoala,am luat bilete,am facut bagajul si dusi am fost.I-am zis iubitei mele ca nu ma pot intoarce pana la vara,ea mi-a zis sa nu-mi fac griji ca eu sunt singurul pe care iubeste,si ca nu o sa-si faca iubit pana ce vin eu(cele mai mari minciuni spuse vreodata).Am stat la o scoala de romani,dar timpul trecea destul de repede fiindca vorbeam cu ea pe skype, mess, telefon.Prin aprilie,am vazut ca incepe sa fie cam distanta,inchidea telefonul,si nu raspundea la mesaje,vb cu ea doar seara pe skype. Aveam prea multa incredere in ea, si nu prea am dat importanta acestor lucruri, eram bucuros ca puteam sa-i vad fata.Cu 3 saptamani inainte de vacanta mare am ajuns in romania.In prima zi,dupa ce m-am intors, am mers la liceu,dar directorul mi-a spus ca in clasa mea s-au ocupat toate locurile,doar daca ramane cineva repetent sau se transfera pot sa intru din nou in clasa aia, daca nu trebuie sa ma bage in alta clasa.L-am intrebat daca pot ramane pana la pauza sa vad pe cineva, a spus ca e in regula.Era a 3 pauza, am iesit pe hol, si ghici ce am vazut. Iubitica mea se saruta cu un tip din clasa a XII-A.Era sa lesin acolo.Am iesit repede afara,dar nu-mi venea sa cred, mai aveam putin si plangeamsad.Am asteptat-o pana cand s-au terminat orele, m-am intalnit cu ea aproape de iesirea din liceu.Cand m-a vazut s-a ingalbenit la fata(eu ii spusesem ca n-o sa pot sa vin saptamanile alea,abia dupa reinceperea scolii).Am intrebat-o despre tipul ala.Dar ea mi-a spus calm ca eu am fost un tip ok,dar acum si-a gasit pe altcineva,si ca a vorbit cu mine pe skype,doar in caz ca se desparte de tipul ala,cand ma intorc sa aiba si o varianta B.
Anul asta,tipul termina liceul, iar directorul m-a sunat sa-mi zica ca s-au eliberat locurile si ca pot sa stau in fosta mea clasa.Ce credeti ca ar trebui sa fac? Eu inca o iubesc, dar dupa toate astea nu mai stiu ce sa cred.Ar trebuii sa ma reimpac cu ea, ca de cateva zile tot imi trimite mesaje, si tot incearca sa se bage in seama cu mine. Vreau parerea voastra.

9 răspunsuri:
| DeeaMarry a răspuns:

Sa o ignori complet!
E o fata imatura, lipsita de bun simt si mincinoasa. A mai avut si tupeul sa iti zica ca tu erai varianta B.

| bogz a răspuns:

Las-o ca e curva, ca majoritatea care se uita dupa un prost mai mare.

| neutrino a răspuns:

Iubeste-o in continuare, nu-ti strica!

| pufuletziii a răspuns:

Aoleoo, complicat...
Uite, daca tu chiar o iubesti foarte mult si esti dispus ca ii dai a doua sansa fa-o. Dar trebuie sa iti demonstreze ca si ea te iubeste, si nu esti ''a 3-a roata''. Daca chiar tine la tine, explica-i ca vrei fapte, nu vorbe goale! Este alegerea ta daca vrei sa reincepi o relatie cu ea, daca vrei s-o uiti sau daca ramaneti doar prieteni. Gandeste-te bine la asta, dar de data asta daca va impacati, ar trebui sa fie sincera cu tine, sa iti arate ca tine la tine si sa aiba grija de tine! Poti incerca din nou, vezi ce iese... Daca te tradeaza si a 2-a oara, nu e de pastrat!

Bafta!

| NoRegretsxx a răspuns:

Oricine merita o a doua sansa insa sa se merite totusi. Sa nu fii varianta b si de asta sa te caute.

| Mihailescuioana29 a răspuns:

Eu zic sa renunti la ea, iti va fi greu, dar nu merita sa lupti. Ea te-a inselat, te-a crezut roata ei de rezerva iar acum este timpul sa o foloseasca (adica sa te foloseasca). Cu acel individ nu se mai vede si ai ramas tu, vrea sa se intoarca la tine, probabil pana gaseste un altul. Daca iti place sa fii al doilea in mintea ei, impaca-te cu ea, dar parerea mea este sa nu te multumesti cu atat de putin. Vei gasi o fata care te va iubi cu adevarat.

| justsummer a răspuns:

Tipa si-a batut joc de tine si te-a tinut asa ca sa aiba si ea cu cine sa mai vorbeasca. Cred ca oricine merita pe cineva care sa-l iubeasca neconditionat si intr-adevar e foarte greu sa duci o relatie la distanta, dar daca iti asumi responsabilitatea asta de implici 100% si daca te iubea te asigur ca nici nu vedea pe altcineva. De curiozitate tu te-ai gandit macar in timpul asta cum ar fi sa saruti o alta fata? Poate de ea esti doar atasat ca de un obiect la care nu vrei sa renunti pentru ca il ai de mult timp si-ti este frica sa renunti la el. Si da un obiect pentru ca dupa ce a facut asta nu poate fi decat un obiect in ochii tai si ar trebui sa mergi in clasa in care vrei si nu uita de fiecare data cand te uiti la ea nu vezi fata pe care o iubeai ci fata care te-a inselat.

| DirviziuQ a răspuns:

Simplu: nu

| alexandrafocus a răspuns:

Daca te iubea cu adevarat te astepta, parerea mea e ca trebuie sa o lasi sa iti arate daca te iubeste cu adevarat!